מדוע לא תאכלו נאגטס עוף, ומדוע לא כדאי לכם לבטוח בביג דאטה

בדיוק כמו שאולי תחשוב פעמיים על אכילת נאגטס עוף ברגע שתראה כיצד מייצרים אותם, סביר להניח שתהסס להנדב את המידע האישי שלך ברגע שתראה כיצד משתמשים בו ומייצרים רווחים.

החופש הפך לאחד מהנכסים המשוכללים בעולם – ובמהלך השנים האינטרנט שחיק אותו.

אנו חיים בעולם שבו אנו מתמודדים עם 5,000 מילים של תנאים והגבלות בקניית נעלי ספורט. פרטים מכריעים על מה שהחברות עושות עם הנתונים שלנו נקברים בהמוני חוקיים – מה שמביא את רובנו ללחוץ על “אני מסכים” מבלי לחשוב על ההשלכות..

במקרים אחרים, חברות אטומות באופן בלתי מתקבל על הדעת לגבי אופן השימוש בנתונים שלנו. זו בעיה גדולה כאשר עסקים מציעים את שירותיהם בחינם “בתנאי שנוכל למסור את כתובת הדוא”ל שלנו, מספר הטלפון ועוד כמה פרטים..

סצנה מסדרת המדע בדיוני האחרונה Maniac המחישה בצורה מושלמת לאן העולם מכוון. דמות ניתנת לבחירה – הם יכולים לשלם עבור כרטיס הרכבת התחתית שלהם או לקבל אותו בחינם תמורת קצת מידע אישי. כפי שאתה מנחש, הם בחרו בבוטות את האחרון.

זה בעצם מה שאנחנו עושים כל יום – למסור את הנתונים שלנו לתאגידים, גדולים כקטנים, ומקריבים את הפרטיות והחופש שלנו בתהליך.

זה נהיה כל כך גרוע שמדינות בודדות נאלצו להיכנס לחוקים ולתקנות שנועדו להגן על הציבור, שרבים מהם אינם מודעים למה הם נרשמים כאשר הם מסמנים תיבה לכאורה מזיקה באתר..

וזה גם אומר שענקיות הטכנולוגיה מודאגות מכיוון שהברזים נסגרו. כאשר אפל חשפה תכונה חדשה שתאפשר למשתמשים לבחור במעקב אחר הפעילות שלהם באפליקציות ובאתרים, פייסבוק פתחה בקמפיין יחסי ציבור אכזרי נגד הצעדים. הרשת החברתית מסרה כי היא מתבטאת כדי להגן על העסקים הקטנים הנשענים על הפלטפורמה שלה לפרסום ממוקד. ציניקנים ביניכם יראו בכך ניסיון חצוף להגן על רווחים על ידי חברה המופקדת על כמה מכריית הנתונים הערמומית והמשפיעת ביותר בהיסטוריה..

תיבת פנדורה נפתחה

הגאות מתחילה להשתנות – מכיוון שפתחנו את תיבת פנדורה – והעולם מתחיל לקיים דיונים מזמן על הפרטיות שאנחנו זכאים לה באינטרנט.

כבר יותר מעשר שנים שחווינו חופש פיננסי רב בזכות ביטקוין (BTC) ויריביו … אך הדרך עוד ארוכה בחלקים אחרים בחברה שלנו.

בשבוע שעבר הלכתי לחנות וקניתי באופן ספונטני קרם לחות, וכשחזרתי הביתה עשיתי חיפוש בגוגל כדי ללמוד עוד על המוצר. בשבעת הימים הבאים הפציצו אותי מודעות לחות בפייסבוק.

בדיוק כמו הבריאות שלנו, הרווחה והקריירה שלנו, החופש הוא אחריות אישית פנימית שעלינו לפקח, לתחזק ולהגן עליה – במיוחד בתחום הדיגיטלי, שם ניתן בקלות למכור אותו תמורת גישה לשירותים בחינם.

כדי להרגיש חופשיים ובטוחים בבתים שלנו, אנו סומכים על פרטיות הבעלות שלנו ועל אמינותם של חברינו ושכנינו. חוקים ממשלתיים וכללי אגודות דיור חותמים על כך. אך אנו מפקידים גם את פרטיותנו הפיננסית בידי המוסדות – מתוך ציפייה שהם יישאו באחריותם על ידי הרגולטורים והבנקים המרכזיים – וכל הסיבה שביטקוין השיק בשנת 2009 הייתה מכיוון שציפיותינו לא נענו..

מדוע בלוקצ’יין היא התשובה

כל בלוקצ’יין מודרני להוכחת יתד מתמודד עם הבעיות סביב הפרטיות הדיגיטלית והאמון בצורה ייחודית, ובקהילות תוססות אלה, ממשל מבוזר מסייע להבטיח שמירה על סטנדרטים, עם מנגנוני חיתוך המשמשים כגורם מרתיע למי שמתפתה לעבוד נגד האינטרסים של הרשת.

עם חוסמי PoS, משתמשים נהנים מהסכמה מדעת. הם מתעדכנים לגבי הצעות לשיפור והרחבת הרשת ורעיונות לשירותים חדשים. הסכמה חברתית דיגיטלית פירושה שהם יכולים לקרוא דיונים על היתרונות והחסרונות הקשורים לכל הצעה, להגיע למסקנות משלהם ולהצביע בהתאם. האם אתה יכול לדמיין בכנות ענק טכנולוגיה שעושה זאת?

ניתן לפתור בעיות פרטיות על ידי יצירת כתובות רשת מופשטות שאינן קשורות לצמיתות למפתחות ציבוריים – או באמצעות חוזים פרוקסי חכמים מיוחדים, הדומים ל- VPN ו- Tor אך על גבי הבלוקצ’יין..

האם טכנולוגיית בלוקצ’יין יכולה לפתור כמה מבעיות הפרטיות והאמון הדוחקות ביותר שנראו בדור? אני מאמין כך. ברגע שהטכנולוגיה קיימת והעסקאות מספיק זולות, הצרכנים יוכלו לבחור – לשתף את הנתונים הפרטיים שלהם או לשלם עמלה קטנה במקום..

עלינו ללמוד לקחים קשים מהעבר ולקבל החלטה נכונה הפעם. אני זוכר את הימים הראשונים של הדוא”ל כאשר הודעות זבל היו נושא גדול. שכר טרחה של שולח קטן נחשב כדרך לעקוף את הבעיה הזו – אך בסופו של דבר, כמו ג’ימייל יצאו על העליונה. עכשיו, אין עלות כספית … אנחנו פשוט משלמים את המחיר הקטן של גוגל המארחת את כל ההתכתבויות האלקטרוניות שלנו.

רשתות חסימות של יתד יכולות לספק עסקאות זולות, ממשל מבוזר המסדיר את כללי הרשת, פרטיות מקסימאלית וללא מדיניות איסוף נתונים. כל סיפור מתחיל באמון – ובעולם הבלוקצ’יין האמון מתחיל ברשת.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

ולדימיר מסליאקוב הוא ה- CTO של Thekey.space וה- CTO לשעבר של Exante.eu. הוא פיתח כמה מערכות פיננסיות מבוזרות כאדריכל IT. הוא חובב בלוקצ’יין מאז 2012 והוא חבר ראשוני בקהילת Free TON.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map