אסימונים לא דלקתיים ועתיד המסחר

לעצום עיניים ולדמיין את העתיד. אתה נכנס לחנות נעליים. אתה קונה זוג נעליים יקרות עם הקריפטו המועדף עליך. לא היית צריך לשלם את כל עלות הנעליים מכיוון שהיה לך אשראי בחנות דיגיטלית שהרווחת בבלוגים על העסק. עכשיו אתה הבעלים של זוג נעליים פיזיות, אבל החנות גם נתנה לך אסימון דיגיטלי המייצג את הנעליים שלך.

זה יום המזל שלך. הנעליים הדיגיטליות שקיבלתם זה עתה נדירות במיוחד. יש להם שרוכי פלטינה ומשובצים יהלומים. פשוט הגעת להגרלה דיגיטלית! אתה מרוץ הביתה ומפעיל את קונסולת המשחקים שלך. אתה שולח את הנעליים הדיגיטליות מהארנק למשחק שלך. אתה מוצא את הכרטיס הדיגיטלי המייצג את כוכב הכדורסל המועדף עליך, ואת מצייד אותם בנעליים הדיגיטליות. בּוּם! Powerup נעול, וכעת כוכב הספורט שלך רץ מהר יותר, והסיכוי לנקע את הקרסול שלהם במשחק פחת.

אתה משחק משחקים עם חבריך, וכוכב הכוח שלך עוזר לך להכניס את חברך ליפן. המשחק שולח לך קצת מטבע קריפטוגרפי כמתנה חגיגית. אתה מפרסם את הניצחון המספק שלך ברשתות החברתיות ומרוויח שבחים ועוד קריפטו על כך שניפץ את חברך בצורה כה אכזרית.

ברוך הבא לאינטרנט 3.0.

המצב הקיים – Web 2.0

אנחנו עדיין לא שם. אנחנו עדיין בונים את התשתית הדרושה, ו- web 3.0 שווה לחכות.

בואו נחזיר את השעון אחורה ונדבר על עכשיו. אנחנו נכנסים לחנות וקונים פריט. הקופאית מוסרת לנו קבלה לאחר שאנחנו משלמים במזומן או בכרטיס. או, כשאנחנו עובדים עם סוכן נדל”ן ורוכשים בית, אנחנו מקבלים שטר. גם אם עליכם לרשום את האופנוע במחלקה לרכב מנועי, תתבקשו להציג מספר זיהוי לרכב. כל הפעולות הללו דורשות צורה כלשהי של מעשה או קבלה כדי לעקוב אחר הבעלות. כמעט כל זה נעשה על הנייר, אך יש דרך טובה יותר לבצע את המעקב באמצעות בסיס נתונים פתוח ומקור ציבורי המכונה גם בלוקצ’יין.

אם חייתם מחוץ למרחב הפינטק, יתכן שלא שמעתם על טכנולוגיית בלוקצ’יין או מטבעות קריפטוגרפיים. בקיצור, בלוקצ’יין הוא מאגר מידע ציבורי ופתוח המאחסן נתונים לאורך זמן בנתחים (בלוקים) ככל שהם גדלים.

מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין (BTC) או ליטקוין (LTC) משתמשים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין כפלטפורמה יציבה לביצוע עסקאות ואחסון נתונים. אתה יכול להוריד ארנק על מנת להרוויח או לקנות מטבעות קריפטוגרפיים ולשלוח אותו ברחבי העולם עם כמעט אפס מחסומים. זה חופש כלכלי מקודד.

מאגרי מידע מודרניים הם מכונות חזקות המסוגלות לבצע מיליוני עסקאות בשנייה. הם יכולים לשמש יותר מאשר רק העברת מספרים בין המשתמשים. אז כן, אתה יכול לשלוח BTC לאחותך ליום ההולדת שלה, אבל יש בזה עוד.

מה זה אסימון לא פגמי?

אם אני אומר שאתן לך דולר, לא היית שואל אותי בדרך כלל, “איזה?” זה לא משנה. כל שטר דולר שעליו ג’ורג ‘וושינגטון יוצא מהארנק, סביר להניח שיספיק לך לקנות משהו ב -11 בספטמבר. באופן דומה, אם אני אגיד לך, “אני אשלח לך ביטקוין כדי שתוכל לקנות אופנוע”, אתה לא מתכוון לשאול אותי, “איזה ביטקוין?” בעוד שבמציאות ניתן לעקוב אחר כל ביטקוין בנפרד, השוק מתייחס לכולם כאל שווה ערך לחלוטין, ומילת המפתח לכך היא “פטרייה”.

תאר לעצמך שזה יום החתונה שלנו, ואני אומר לך שקניתי לך בית. לפני שמתלהבים, כדאי לשאול: “איזה קנית?” הסיבה לכך היא שכל הבתים אינם העתקים מדויקים זה מזה. הם שונים. ואפילו בתים מודלים המשתמשים באותן תוכניות שונים בגלל בנייתם. הבתים הם ייחודיים; המשכנתא שלהם ייחודית, ואלה מתבצע מעקב אחר בנפרד עם הרבה פרטים קפדניים.

בתים, קבלות, כרטיסי מסחר ודברים רבים אחרים בעולם הזה אינם דומים. הם ייחודיים; לא ניתן להחליף אותם אפילו במשהו שיש לו אותו שם או צורה זהה – למשל, כרטיס כדורגל עם חתימה או בית שגגו נרתם פנימה. יש הבדלים בכל מה שקיים.

ב- blockchain, בדרך כלל ישנם שני סוגים של אסימונים שניתן לעקוב אחריהם. אסימונים פטרייתיים הם כמו מטבעות שאין להם נכסים ייחודיים, וכל מה שאכפת לנו הוא כמות ובעלות. אסימונים שאינם פוגניים, לעומת זאת, שונים בכך שאנחנו יכולים לעקוב אחר דברים בפירוט לגבי זכויות קניין, זמן הרכישה, ראיות לעסקה, מהדורה, נדירות, סטטיסטיקה ומיליוני קטגוריות אפשריות אחרות שהופכות משהו ייחודי..

NFTs יכולים לשמש כמעשה דיגיטלי או קבלה ואז זה יכול להיות שימושי. בפעם הבאה שאתה קונה חבילת כרטיסי מסחר, אתה יכול לשלם בקריפטו ולקבל תמורת NFT.

אסימונים אלה יכולים לייצג גם זכויות קניין. דמיין שאתה קונה קליפארט. אתה יכול להוריד את התמונות, אך אם ברצונך להשתמש בהן באופן מסחרי, עליך להיות בעל האסימון המעביר את הזכויות. אם חברה רואה את הדימוי שלה בשימוש, ה- NFT שברשותך מציין שרכשת את הזכות להשתמש בתמונות אלה.

אסימונים אלה יכולים לשמש גם למעקב אחר מלאי אישי. אתה יכול לקבל NFT כשאתה קונה מכונית חדשה לגמרי או בית. המפתחות לארנק שלך ונוכחות ה- NFT מוכיחים שאתה הבעלים החוקי. חשוב מכך, אחרים יכולים להשתמש במאגר הציבורי כדי לבדוק אם אתה הבעלים החוקי. אין יותר צורך לדאוג אם משהו מזויף או לא. או שיש לך את המפתחות ואת ה- NFT בארנק שלך, או שאין לך; וכל מי שיש לו חיבור לאינטרנט יכול לבדוק.

אינטרנט 3.0 לא נעול

הקריפטו הוא מרחב אכזרי. דקה, מחירי האסימון יורדים, והשאלה שאתה שואל את עצמך היא: “האם אוכל לשרוד את זה?” ברגע הבא המחירים מטפסים, והשאלה היא כעת: “האם אוכל לשנות מידה מהירה?” השוק פראי. זה מוביל להרבה פריחה ושוק בשוק, זה גם יוצר חברות קשוחות וקיימות. קשה להיות בזבזני על בלוקצ’יין כשהשוק לועס אותם.

התעשייה המתהווה עדיין חווה כאבי גדילה, אך חסימות מבוזרות התפתחו, ועסקים הולכים ומתרבים על רשתות חסימות. ברגע שהם הוקמו על בלוקצ’יין, עסקים יוכלו לעקוב אחר עסקאות בפירוט באמצעות אסימונים ייחודיים, ואסימונים אלה יהיו ניתנים להעברה ברשתות ענק מקושרות.

תוכלו להשיג את כוכבי הספורט האספניים שלכם, לקנות זכויות דיגיטליות ליצירת האמנות האהובה עליכם, לשלוח את הקריפטו של ילדכם ביום ההולדת שלהם ולראות כיצד המסחר מעוצב מחדש על ידי טכנולוגיית הבלוקצ’יין ו- NFT. חייכו, אתם קצת פאנקים או שתספיקו בקרוב.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הם המחברים בלבד ואינם משקפים או מייצגים בהכרח את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph.

מאמר זה נכתב יחד עם עלי מדחאג’י ו ג’סי רייך.

עלי מדחאג’י הוא השותף המנהל בקרן מייסדי Blockchain שמשקיעה ובונה חברות סטארט-אפ מהשורה הראשונה. הוא שותף מוגבל ב- VC נאמן. אלי מתייעץ עם ארגונים לגבי טכנולוגיות מתפתחות, כמו INSEAD והאו”ם בפתרונות שיעזרו להקל על העוני. הוא עמית בכיר בבלוקצ’יין ב- INSEAD והוכר כמנהיג “Blockchain 100” העולמי של שנת 2019 על ידי Lattice80. אלי כיהן בוועדות ייעוץ שונות, כולל המועצה הממשלתית של אוניברסיטת טורונטו.

ג’סי רייך הוא מנכ”ל Splinterlands. ג’סי סיים תואר דוקטור. בכימיה בארבע שנים קצרות ובגיל 27 הגיע למעמד של פרופסור. הוא בילה 10 שנים כמהנדס מכירות מוביל באוניברסיטאות במו”לים ארגוניים גדולים. לאחר שגילה את טכנולוגיית הבלוקצ’יין, לצד חירויותיה הכלכליות והחברתיות, וההגנות שהיא מציעה, עזב ג’סי את תחום ההוצאה לאור כדי להקים את משחק האספנות הדיגיטלי Splinterlands עם מאט רוזן..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map