עלייתם של מוסדות כריית ביטקוין גדולים היא בלתי נמנעת

יש מעט מאוד השקעות שיכולות לספק מקרה שלילית בסגנון תשתיות עם הפוך בסגנון הון סיכון. השילוב של ארביטראז ‘אנרגיה עם צבירת מאזן של ביטקוין (BTC) יכול לספק זאת. לכן אנו רואים עומס של מוסדות שזורמים לחלל כריית הביטקוין ומתחילים לבנות יכולות מגה.

אבטחת חומרה מהדור החדש

בשיא הביצועים שלה בשנת 2018, Bitmain הצליחה ליצר מעל 95,000 אסדות בשבוע. עם זאת, מאז הנקודה, רמות הייצור ירדו, תוצאה חלקית של המאבק המשפטי המתמשך שלה. בפינה השנייה, MicroBT אמורה לספק מאות אלפי מכונות במהלך השנה.

המערב מקבל רק הקצאה סופית של המכונות החדשות הללו, ועם 17 חברות כרייה הרשומות בבורסה וכספי ASIC ומיקומים משותפים גדולים שמכריזות על רכישות מדי שבוע, תוכלו לראות כיצד אותו ציוד חדש של ציוד מתייבש במהירות. בניית מערכות יחסים עם היצרנים היא מכריעה כעת להבטחת הקצאה רחבה של מכונות חדשות. איך מגיעים לתור הזה? יש פנקס צ’קים גדול.

צמצום הוצאות הון

כלכלות קנה מידה עומדות בניגוד לביזור. עם זאת, כמו רוב הענפים האחרים, שטח הכרייה מתגמל את הגודל. חברות כרייה גדולות לְקַבֵּל הנחות במחירי קמעונאות ASIC. עם תקופת החזר ממוצע של כ -300 יום עבור ציוד מהדור החדש, ההנחה יכולה להפחית אותו ביותר מחודש. כורים גדולים צריכים גם להעביר פחות מקדמה, בחלק מהמקרים סביב 20% לעומת מעל 50% עבור קמעונאות. זה מאפשר לכורים לרכוש יותר מכונות ולבנות מהר יותר.

בצד התשתית, ברוב המקרים, בניית חווה של 30 מגה וואט יכולה להתבצע בעלות נמוכה בהרבה למ”ג מאשר מתקן של 3 מגה וואט..

מקסום הרווחים התפעוליים

אם אתם רוצים כוח זול, זה יעלה הון רב לדברים כמו רכישת הקרקע, בניית תשתיות גדולות, רכישת גנרטורים וציוד אחר, מימון אגרות חוב לביצועים וכו ‘. אמנם ישנם כורים המנצלים מקורות קטנים של זולים. כוח, בגדול, הכורים הרווחיים ביותר הם הגדולים. הם מסוגלים להקים את ההון הדרוש להבטחת המיקומים הטובים ביותר. וכידוע, עלות החשמל היא אחד הקובעים המשמעותיים להצלחה.

מעבר למקור חשמל זול, כורים גדולים יכולים לשאת ולתת על דמי בריכה נמוכים יותר, דמי פיתוח קושחה ותוכנות ניהול ASIC. הם יכולים להפחית את כמות העבודה הנדרשת ל- MW, להגביר את היעילות בניהולם ולשפר את יעילות צריכת החשמל שלהם.

קָשׁוּר: רווחיות כריית מטבעות קריפטוגרפיים בשנת 2020: האם זה אפשרי?

גישה למנגנוני מימון מעולים

כרייה היא עסק עתיר הון. זה דורש שדרוגים עקביים של ציוד ורכישות חדשות. הגשת חוות 10 מגוואט עם ציוד מהדור החדש יכולה לעלות כמעט 10 מיליון דולר, תלוי במחיר הרכישה.

הגישה לצורות מימון שונות כגון חוב, הון עצמי, מימון ציוד ומימון ASIC היא מכרעת עבור חוות הכרייה להישאר גדולות וליהנות מהיתרונות שנדונו לעיל.

משנת 2018 עד 2019, מרבית פעולות הכרייה הללו מומנו באמצעות תערובת של חוב והון עצמי מסורתי ברמת החברה. בשנת 2020 ראינו התפוצצות של גידול במימון ASIC. חוות כרייה גדולות ומכובדות מסוגלות כעת לגייס כסף מממנים תוך שימוש ב- ASIC שנרכשו כבטוחה. יש עדיין מספר מוגבל של מממנים אלה, ולכן הם נותנים עדיפות למפעילים הטובים ביותר והסיכון הנמוך ביותר להלוואות כסף.

יצרנים לובשים עניבה

אחת השאלות הראשונות ששולחות מועצות כאשר מוצגת בפניהם הזדמנות לכרות היא סביב הציוד: “מאיפה הציוד? מיהו היצרן? האם יש אחריות? מה התמחור? מדוע המחיר משתנה כל יום? מתי המכונות נשלחות? “

יצרנים כמו ביטמיאן הם החלוצים של תעשיית הכרייה של המערב הפרוע. בשנת 2016 החל מרוץ החימוש למי שיוכל להשיג את מירב המכונות לשוק. נותרו מאחור המדיניות הארגונית, הפרטים אודות משלוח ותמחור, אחריות, מרכזי תיקון קיימא ושקיפות.

כשהמוסדות נכנסו לענף, מנטליות הייצור של היצרנים תחילה וכל השאר אחר כך התחילו להשתנות. כעת, על היצרנים לקיים שיחות שבועיות עם לקוחות גדולים, לדון בנראות הייצור שלהם ולהציע שקיפות רבה יותר בפעילותם. מרבית היצרנים מציעים כעת אחריות למכונות, הם פתחו מרכזי תיקונים והם מנסים להיות שקופים יותר בנוגע למשלוח ותמחור – אם כי יש להם דרך ארוכה לעבור.

מגמה זו של התמקצעות תימשך ככל הנראה עם MicroBT, Bitmain וכל מי שרוצה עוד להתחרות במערב.

בריכות כרייה נופלות בתור

“איך נשלם בפועל?” זו עוד שאלה אופיינית שמוסד ישאל. התשובה היא על ידי בריכת כרייה. בריכות הכרייה הן הקונים בשיעור החשיש. לכן, נשאלות שאלות מי הצד הנגדי הזה ומה הסיכונים הכרוכים בהתמודדות איתם.

בריכות היוו בעבר היסטוריה שחורה בשרשרת הערך של הכרייה. מוסדות סייעו בהשגת שקיפות רבה יותר לתמחור בריכות הכרייה, הפחיתו את מספר הבריכות הגונבות מהכורים, ובריכות תמריצו לבנות ערכות תכונות חדשות. תעשיית בריכות הכרייה מתפתחת במהירות, ואם חברות לא יתעדכן, הן יישארו מאחור. כל המגמות הללו יועילו למוסדות שדורשים להתמודד מול צדדים נגד טובים יותר.

איחוד ענף

גל של איחוד נמצא באופק עבור תעשיית הכרייה. יש מאות חברות וצוותים נהדרים שנלחמים על חדר המרפקים, שהמוסדות יאספו אותם.

האיחוד העיקרי יתרחש ברמת חוות הכרייה. מיזוגים ורכישות אלה יהיו ככל הנראה על בסיס פרויקט ולא ברמה ארגונית, בדומה לענף הנדל”ן.

אנכיים אחרים כמו בריכות כרייה, יצרני מכולות, תוכנות ניהול ASIC, מדיה כרייה, מפתחי קושחה ומשווקי ASIC עשויים להתאגד למבצעים רחבים יותר..

חברות שירותים פיננסיים יהיו גם רוכשות טבעיות כאשר הן מחפשות לבנות מערכת אקולוגית המשתרעת על פני שרשרת הכרייה והשרשרת הפיננסית.

מימון של קצב חשיש

בכל ענף סחורות מסורתי, לחברות יש את היכולת למנף מכשירים פיננסיים כדי לגדר את תזרימי המזומנים שלהן באמצעות חוזים עתידיים, למכור חלק מהייצור שלהן בהסכמי רכישה או קדימה, למנף את ההימור שלהן ועוד.

נכון להיום, ישנם מעט מאוד מכשירים פיננסיים מבוססי שיעור חשיש. כניסתם של מוסדות תשנה זאת מכיוון שהם יוצרים ביקוש למוצרים מסוג זה. על משתתפי שוק אחרים כגון סוחרים לענות על הצורך של הכורים להקים שוקי נזילות וחזקים.

תחזית כרייה לחמש שנים

בשנת 2015, אם היית אומר לכורים היכן נהיה היום, הם לא היו מאמינים לך: מיליוני ASIC שמאבטחים את הרשת, שימוש בגיגה-וואט של כוח ומוסדות כמו Fidelity עם פעולות כרייה משלהם.

קשה לחזות כיצד התעשייה תתפתח בחמש השנים הקרובות, אך אני חושב שהמוסדות ימשיכו להניע חדשנות במרחב, וליצור רשת בטוחה יותר לביטקוין. אבל זה יביא אתגרים חדשים כמו צנזורה ברמת הפרוטוקול, הכירו יותר את הלקוח שלכם / הלבנת הון, פחות ביזור וכו ‘. חברות כרייה מקוריות בביטקוין חייבות לעבוד יד ביד עם המצטרפים החדשים הללו בכדי לעצב עתיד טוב לביטקוין.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

איתן ורה הוא מייסד שותף של Luxor Mining, פלטפורמת חיסול קצב חשיש בצפון אמריקה המשרתת את קהילות כריית הביטקוין והאלטקוין. בנוסף, איתן הוא מייסד שותף של Hashrate Index, אתר נתונים לכל קשור לכרייה. לפני שהצטרף לתעשיית הכרייה, היה איתן בנקאי השקעות בגולדמן זאקס.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map