האם מסחר טכני בשווקי מטבעות קריפטו רווחי?

בשני מחקרים שנערכו לאחרונה חקרתי את כללי המסחר הטכני בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים ואת הרווחיות של כללי המסחר הטכני בקרב מטבעות קריפטוגרפיים עם פונקציית פרטיות.

במחקר הראשון שלנו, אנחנו נאסף נתוני מחירים יומיים על אחד עשר מטבעות קריפטוגרפיים לתקופה 1 בינואר 2016 עד 31 בדצמבר 2018. המדגם שלנו כלל מטבעות קריפטוגרפיים שהציגו את שווי השוק הגבוה ביותר נכון ליום 3 בינואר 2016. המדגם העיקרי שלנו כלל את Ripple (XRP), Litecoin ( LTC), Ether (ETH), Dogecoin (DOGE), Peercoin, BitShares, Stellar Lumen (XLM), Nxt, MaidSafeCoin ו- Namecoin.

באמצעות אסטרטגיית קנייה והחזקה פשוטה של ​​תיק משוקלל באותה מידה, מדגם המטבעות הקריפטוגרפיים שלנו הניב תשואה ממוצעת של 36.87% בשנה לאורך תקופת המדגם שלנו. חשוב לציין כי המסחר הטכני בשווקי מטבעות קריפטוגרפיים שונה משוקי המניות מסיבות רבות, ושתיהן כי מטבעות קריפטוגרפיים נסחרים 24/7, ולא ניתן לנקוט עמדות קצרות על מטבעות קריפטוגרפיים אלא אם כן נסחר בביטקוין (BTC) בלבד..

יישמנו את כלל המסחר הטכני הפשוט והנפוץ ביותר המכונה מתנד נע ממוצע משתנה, המייצר אותות מסחר המעסיקים תקופה קצרה ותקופה ארוכה, שניהם נעים בהתאם לרמה הממוצעת של מדד המחירים. התמקדנו רק בתמורה מעמדות קנייה פשוט משום שלא ניתן לתפוס עמדות קצרות במטבעות קריפטוגרפיים מלבד ביטקוין.

במחקר, הפעלת אסטרטגיה (1, 20) פירושה נקיטת עמדה ארוכה על מטבע קריפטוגרפי בכל פעם שמחירו הנוכחי עולה על הממוצע הנע של 20 יום, והחזקת המיקום עד שנוצר אות מכירה. אות מכירה, בתורו, נוצר כאשר המחיר הנוכחי של מטבע קריפטוגרפי היה מתחת לממוצע הנע של 20 יום. במקרה זה, אנו שומרים את הכסף במזומן. באופן דומה יישמנו (1, 20), (1, 50), (1, 100), (1, 150) ו- (1, 200) אסטרטגיות.

בעת יישום האסטרטגיה (1, 20), מצאנו שחמישה מתוך 10 המטבעות הקריפטוגרפיים הניבו תמורות שהיו משמעותיות סטטיסטית ברמה של לפחות 5%. בממוצע, אסטרטגיית ה- VMA (1, 20) הניבה תשואה ממוצעת של 45.63% לשנה עבור 10 המטבעות הקריפטוגרפיים בהשוואה לתשואה הממוצעת של קנייה והחזקה של 36.87% בשנה. ליתר דיוק, כלל מסחר טכני זה הניב תשואה עודפת בסביבות 8.76% לשנה בתקופת המדגם. התוצאות שלנו גם מצביעות על כך שאופק זמן ארוך יותר המשמש ליישום אסטרטגיות ה- VMA מביא למסחר טכני פחות רווחי.

בשנייה שלנו לימוד, עקבנו אחר אותו תכנון מחקר של מאמרנו הקודם, אך השתמשנו בנתונים על 10 המטבעות הקריפטוגרפיים הנסחרים ביותר המספקים מה שמכונה “פונקציית פרטיות”. פונקציית הפרטיות מאפשרת למשתמשים לשמור על אנונימיות מסוימת ברמת המשתמש, ברמת העסקה, ברמת היתרה בחשבון, או שיש פרטיות מלאה בכל הרמות. כדוגמה, Dash מאפשר למשתמשים לקבל את האפשרות “שליחה אנונימית” אם הם רוצים לעשות אנונימיזציה ברמת המשתמש שלהם.

מכאן, שלנו לימוד העסיקה את המטבעות הקריפטוגרפיים הבאים: Dash (DASH), Bytecoin (BCN), DigitalNote (XDN), מונרו (XMR), CloakCoin (CLOAK), AeonCoin (AEON), Stealth (XST), Prime-XI (PXI), NavCoin (NAV), Verge (XVG). המדגם מכסה את אותה תקופה כמו במחקר הקודם שלנו.

תוצאות מחקר זה מראות כי אסטרטגיות VMA מצליחות רק עבור דאש (ברמת מטבע החוץ היחיד) והניבו תשואות של 14.6% עד 18.25% לשנה מעבר לאסטרטגיית המסחר הפשוטה לרכישה והחזקת מטבע זה. למרבה ההפתעה, כשממוצע הממוצע של התשואה הממוצעת על פני מכלול 10 המטבעות הפרטיות, לא מצאנו תשואות ממוצעות חיוביות בתיק מעבר לתיק הרכישה והחזקה השווה באותה מידה..

לסיכום, תוצאות שני המחקרים שלנו מספקות ראיות מעורבות. מצד אחד נראה כי מסחר טכני מייצר רווחים בעת יישום אסטרטגיות בקרב מטבעות קריפטוגרפיים שאינם פרטיות. הרווחיות מוגבלת, עם זאת, ככל שרק אופקי זמן קצרים יותר של הממוצע הנע של ה- VMA ארוכי הטווח מספקים מידע שימושי. מאידך, נראה כי מטבעות קריפטוגרפיים לפרטיות מהווים שוק יעיל יותר, שכן נראה כי מסחר טכני אינו מספק תמורה משמעותית מעבר לאסטרטגיית הרכישה והחזקה הפשוטה מנקודת מבט רחבה בשוק..

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

מאמר זה אינו מכיל ייעוץ השקעות או המלצות. כל מהלך השקעה ומסחר כרוך בסיכון, עליך לערוך מחקר משלך בעת קבלת החלטה.

המחקרים שהוזכרו נערכו יחד עם עמיתי שייקר אחמד ו נירנג’אן סאפקוטה, שניהם עובדים כסטודנטים לדוקטורט במימון באוניברסיטת ואסה (פינלנד).

קלאוס גרוביס הוא דוקטור לכלכלה פיננסית באוניברסיטת ג’יווסקילה ועוזר פרופסור למימון באוניברסיטת ואסה. גרובי קשורה גם לפלטפורמת המחקר InnoLab באוניברסיטת ואסה. מחקריו האחרונים חוקרים את ההזדמנויות והסיכונים הכרוכים בשווקים פיננסיים דיגיטליים חדשניים חדשים. מחקריו האחרונים סוקרו בין היתר על ידי מגזין העסקים האמריקני פורבס.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map