צדק מס למשתמשי קריפטו: הצורך המיידי והמשכנע בתוכנית חנינה

שירות ההכנסות הפנימי של ארצות הברית מסונוור מרצונו להביס את המטבע הקריפטוגרפי. זה ממהר לאכיפה מבלי לחשוב קודם איך להגיע הכי טוב. היא הוציאה מיליוני דולרים משלם המסים בהדרכת כוח האדם ורכישת קבלנים פרטיים כדי לחשוף אי ציות של משתמשי הצפנה. מס הכנסה מחמש את אנשיו לאכוף באגרסיביות את חוקי המס החלים על מטבע החוץ. כל אותה העת, הוא מתעלם ממסגרות “מבוססות” המסייעות להשגת תאימות ומס גבייה על עסקאות קריפטו. 

חנינת מיסים בקריפטו היא הדרך הקלה וההוגנת ביותר להגיע מנקודה A לנקודה B, אולם מס הכנסה מעדיף טקטיקות לא הוגנות ותוקפניות המשפיעות באופן לא פרופורציונלי על אוכלוסייה אחת של משלמי מס – הצעירים.

מסגרת זו, תוכנית חנינה מתוקשרת, החלה לפני למעלה מעשר שנים. יש כבר מתווה משובח לעקוב. במארס 2009 הכריז מס הכנסה על תוכנית חנינה במיסים זרים נקרא תוכנית גילוי מרצון מהחוף, או OVDP. התוכנית הגיעה בתגובה למשלמי המסים בארה”ב שלא חשפו את חשבונות הבנק הזרים שלהם ולא דיווחו על מס של מיליארדי דולרים על הכנסות זרות. בתמורה לגילוי מרצון ותשלום מס, הציע OVDP למשלמי המסים הזדמנות להימנע מהעמדה לדין פלילי ולשלם עונשים קטנים בהרבה (לפעמים בכלל לא). ללא OVDP, משלמי המסים עמדו בפני מאסר ומגוון עונשים אזרחיים דרקוניים. התוכנית זכתה להצלחה רבה – תוך שבעה חודשים בלבד בוצעו כ -15,000 גילויים, רשת כמעט 3.5 מיליארד דולר במסים, קנסות וריבית.

כשראה את התועלת של OVDP, הרחיב מס הכנסה את התוכנית באמצעות מספר איטרציות. בסך הכל, כ -56,000 משלמי מיסים התייצבו ומס הכנסה גבה יותר מ -11 מיליארד דולר מיסים, ריביות וקנסות. אפילו התחזית הגרועה ביותר יכולה לחזות תוצאה דומה עם תוכנית חנינה למס קריפטו. שקול זאת: יש הצפנה “פער מיסים“בסך 25 מיליארד דולר, כמעט 37 מיליון אמריקאים מחזיקים כיום צורה כלשהי של מטבע קריפטוגרפי שיעור תאימות הוא רק כ 50%.

פער המסים רחב מספיק, האוכלוסייה מרובה ושיעור הציות עגום. מסיבה זו, חנינת מיסים בקריפטו עשויה לייצר הרבה יותר גילויים מ- OVDP ולאסוף הרבה יותר דולרי מס. קווי הדמיון ניכרים, אך כמה הבדלים מרכזיים מעדיפים עוד יותר את חנינת הקריפטו.

דמוגרפיה של משתמשים בקריפטו

ההבדל הראשון טמון ב דמוגרפי של משתמשי הצפנה. כמעט 60% ממשתמשי הביטקוין (BTC) הם מתחת לגיל 35, 17% מהם בקושי מחוץ לתיכון, כיום בתחילת שנות העשרים לחייהם. זה חשוב מכיוון שהדמוגרפיה הזו היא הקבוצה המעטה מנוסה של משלמי המסים. שלא כמו משלמי המס העוסקים בעסקאות בחו”ל, המילניאלים הם הסיכויים הפחות מוכרים לניואנסים של דיווח על רווחי והפסדי הון, מגבלות על הפסדי הון, איסור הוצאות הון, הפסדי העברה, בסיס מוגבר, בסיס העברה והתאמות לבסיס, והרשימה נמשכת ונמשכת.

למרות חוסר הניסיון והנעורים הללו, מס הכנסה מסרב להציע למשתמשי הקריפטו תוכנית חנינת מס. במקום זאת, מס הכנסה הציע חנינת מס לקבוצה מנוסה הרבה יותר של משלמי מס העוסקים בעסקאות זרות. משלמי המסים הללו הרבה יותר מבינים את הניואנסים של דיני המס ומעסיקים עורכי דין ומס רואי חשבון, ולעיתים קרובות הם “בגידות” במס, ואילו מעלימי הצפנה לעיתים קרובות אינם בשוגג. למרות זאת, מס הכנסה מכוון בצורה חסרת מצפון לדמוגרפיה הפחות מנוסה.

קָשׁוּר: Crypto יכול להציל אלפי שנים מהכלכלה שכשלה בהם

יש עוד חוסר הוגנות מעבר לדמוגרפיה הפשוטה. דיווח על חשבונאות בנק חוץ, או FBAR, הוא תחום מוצק ביסוד של דיני מיסים, ואילו מיסוי קריפטוגרפי אינו. הוגנות קובעת כי יש להציע חנינה על רקע העובדה כי מיסוי קריפטוגרפי לעיתים קרובות אינו מובן, והוא תחום חדש ומתפתח בדיני המס. הכללים אינם מסודרים היטב, וההנחיות הנוכחיות למס הכנסה מורכבות רק משתי הודעות מס הכנסה ומערכת שאלות נפוצות – שאף אחת מהן, אגב, אינה מחייבת חוקית את מס הכנסה. כלומר, משלם מיסים בקריפטו לא יכול להסתמך עליהם באופן חוקי. עד לפרסום הנחיות משפטיות מחייבות והכללים מפותחים יותר, חנינת מס קריפטו היא הפיתרון ההוגן ביותר.

הדמוגרפיה של הקריפטו מוגבלת עוד יותר מכיוון שדיווח צד שלישי על עסקאות קריפטו כמעט ולא קיים (רק שתיים מתוך תשעה הבורסות מבוססות ארה”ב פרסום מדיניות בנושא דיווח על עסקאות). בהקשרים אחרים, משלמי המסים יכולים להסתמך על דוחות תיווך שנתיים של 1099 או דיווחי תיווך כדי לדווח על בסיסם ועל רווחי הון או הפסדיהם. זה אינו זמין לרוב משלמי המסים בשנות העשרים לחייהם העוסקים במעברי מטבעות קריפטוגרפיים וככל הנראה רגילים רק להחזרי מס פשוטים מסוג W-2. במקום זאת, עליהם להתיישב עם עיפרון ונייר ולעקוב אחר מחירי הספוט (ללא שום NYSE להסתמך עליהם), לקבוע ערכי שוק הוגנים, התאם את הבסיס שלהם, וחשב את הרווחים וההפסדים שלהם במספר רב של בורסות בזמנים שונים עם עמלות שונות.

טפסי מס קריפטו

Coinbase, אחת הבורסות הגדולות והפופולריות ביותר, סתם עבר מהנפקה 1099-K טפסים ל 1099-MISC צורות. זה משמעותי מכיוון שספי הדיווח עבור האחרונים נמוכים בהרבה. לגבי טפסים 1099-K קיימת חובת דיווח אם משלם המס עולה על 200 עסקאות או רף של 20,000 $. לעומת זאת, 1099-MISCs מונפקים אם משלם המס מקבל תשלומים של יותר מ- $ 600 בלבד במהלך השנה. כעת, בגלל הספים הנמוכים יותר, מסופקים למס הכנסה עשרות אלפי שמות משלם מיסים – והכל ללא אזכור בסיס. עד שדיווח צד שלישי על מטבעות קריפטוגרפיים אינו עולה בקנה אחד עם עסקאות הון אחרות, חנינת מס קריפטו היא הפיתרון ההוגן ביותר.

או גרוע מכך, אולי כמה משלמי מיסים צעירים משלמים במטבע קריפטוגרפי או קונים ומוכרים מוצרים באמצעות קריפטוגרפיה. במקרה זה, עליהם לחשב FMV סביר עבור מטבע החליפין המשנה ידיים במועדים שונים – כל זאת תוך מעקב אחר הבסיס שלהם. לא קשה לדמיין משלם מיסים צעיר שמנהל יומן קבוע של קריפטוגרפיה שקיבלה עבור שירותים שניתנו או הוחלפו, תוך ביצוע התאמות נכונות של FMV במספר מרכזיות בזמנים שונים..

אם אדם מקבל ביטקוין ביום הראשון תמורת מכירת משחק וידאו, ואז מקבל ביטקוין ביום השני בגין מכירת זוג משקפי שמש, עליו לחשב את ה- FMV של הביטקוין שנצבר במרווחים שונים, פחות בסיס, והכל עם מוצק הבנת ההשפעה של מס על עבודה עצמית והצורך בתשלום מיסים משוערים. ספר היומן של משלם המסים הצעיר עשוי להתחרות בזה של משאית ארוכת טווח. התקלות כאן הן רבות, וחנינת מס קריפטו היא הפיתרון ההוגן, הוגן בהרבה מביקורת מיסים מבוססי קריפטו ועצמאית..

כדי להוסיף מלח לפצע, עדיין אין כלל מס מינימלי של מס הכנסה לעסקאות קריפטו הכרוכות אפילו ברכישת הנכסים הקטנה ביותר. ניתן לטעון כי משלם המסים הצעיר יכול להרוויח רווח הון כאשר הוא קונה חבילת מסטיק עם XRP (חבילת מסטיק עולה 1.50 דולר וריפל נסחרת סביב 0.50 דולר). מכיוון שהוא קיבל דבר בעל ערך מעבר ל- XRP ששילם, יש לו רווח הון. בהקשר זה, משטר מס הכנסה הנוכחי מתנדנד על סף האבסורד.

ולבסוף, ההנחיות למס הכנסה בנושא מיסוי קריפטוגרפי לא מזכירות את העונשים בגין אי ציות, ואילו הנחיות ה- FBAR עמוסות בדיונים על קנסות. עד שייחקק חריג הגיוני של מינימום, ועד שמס הכנסה יחנך כראוי את משתמשי הקריפטו הצעירים לעונשי אי ציות, חנינת מס קריפטו היא הפיתרון ההוגן ביותר.

כתב זכויות משלם המסים

מגילת זכויות משלם המסים מטפלת בדיוק בבעיה זו של חוסר הוגנות, תוך שהיא צועקת חנינה בראש הריאה.

הזכות לקבל מידע, אומר:

“לנישומים יש את הזכות לדעת מה עליהם לעשות בכדי לקיים את חוקי המס. הם זכאים להסברים ברורים של החוקים ונהלי מס הכנסה בכל טפסי המס, ההוראות, הפרסומים, ההודעות והתכתבויות. יש להם את הזכות לקבל מידע על החלטות מס הכנסה לגבי חשבונות המס שלהם ולקבל הסברים ברורים על התוצאות. “

הזכות למערכת מס הוגנת וצודקת, אומר:

“לנישומים יש את הזכות לצפות שמערכת המס תבחן עובדות ונסיבות שעלולות להשפיע על התחייבויות הבסיס שלהם, על יכולת התשלום או על היכולת למסור מידע בזמן.”

מס הכנסה עומד בנטל שלו עם FBAR אך נכשל כישלון חרוץ במדיניות המס שלו לגבי מטבע החוץ. זה תוקף את משלם המסים הכי פחות מנוסה אבל מתגמל את המנוסים ביותר. זה מזהיר את משלמי המסים המנוסים ביותר מפני קנסות אך משאיר את הניחושים הכי פחות מנוסים. היא מתעלמת מכך שדיווחי צד שלישי אינם מציעים לצעירים מסים רבעון. הוא מטיל ניואנסים מס מורכבים על הדמוגרפיה הפשוטה ביותר, והוא מתעלם מהטיפשות שבביקורת חבילת המסטיק.

חנינת מיסים בקריפטו לא עוררה מעט תרועה משום שהאנשים הנכונים אינם מודאגים – זו בעיית המס של צעיר. בנקים גדולים ותאגידים גדולים דאגו לדיווח על חשבונות בנק זרים ותוכנית חנינת מס הופיעה, אך למשתמשי הקריפטו אין גיבוי מרכזי לתמוך בהם. למעשה, עצם קיומם מבוסס על ביזור. למרבה הצער, עד שהאנשים “הנכונים” לא יושפעו, חנינת מס קריפטו אינה סבירה. אך אם יש משמעות ליושרה המוסדית, על מס הכנסה להרחיב את ענף הזית – למרות היעדרם של “הלהיטים הגדולים”.

נציב מס הכנסה, עם כל הכבוד, פותח את הגבולות ומציע חנינה למבול הזה של משלמי המסים הצעירים. מערכת מס הוגנת וצודקת דורשת זאת.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

ג’ייסון מורטון עוסק בעריכת דין בצפון קרוליינה ובווירג’יניה ושותף ב- Webb & מורטון, PLLC. הוא גם עו”ד שופט במשמר הלאומי של הצבא. הוא מתמקד בהגנת מיסים והתדיינות מיסים (זרות ומקומיות), תכנון עיזבון, דיני עסקים, הגנת נכסים ומיסוי מטבעות קריפטוגרפיים. הוא למד בלוקצ’יין באוניברסיטת קליפורניה-ברקלי ולמד משפטים באוניברסיטת דייטון ובאוניברסיטת ג’ורג ‘וושינגטון.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map