העתיד של כריית הביטקוין ירוק, ולרוסיה יש את הסיכוי הטוב ביותר

בחודש שעבר, נשיא סין שי ג’ינפינג, מוּצהָר כי סין מתכננת להיות ניטרלית מפחמן עד שנת 2060, וקוראת ל”מהפכה ירוקה “.

אם התוכנית תיושם כראוי, זה יכול לעזור לסין להשיל סוף סוף את המזהם הגדול ביותר שלה סטָטוּס ולשפר משמעותית את המערכת האקולוגית העולמית, שעלולה גם לזעזע בצורה דרסטית את תעשיית הכרייה הבולטתית (BTC) הבולטת במדינה.

מרכז הכרייה הידוע ביותר בסין הוא פרובינציית סצ’ואן הדרומית, שיש בה תחום הידרואלקטרי בשפע. עם זאת, החשמל שם זול במיוחד רק בעונה הרטובה, שמתרחשת בין מאי לספטמבר. מחוץ לתקופה ההיא, רוב הכורים נודדים צפונה לשינג’יאנג ולמונגוליה הפנימית, המייצרים כיום מעל 40% מכלל חשיש הביטקוין. בניגוד לסצ’ואן, עם זאת, אזורים מדבריים אלה תלויים בעיקר במקורות אנרגיה שאינם מתחדשים כמו פחם. אם הממשלה תמשיך לדחוף לפליטת פחמן דו חמצני נטו-אפס, הכרייה שם תהפוך ליעילה והשחקנים המקומיים יישארו עם הרבה פחות אפשרויות..

העתיד של כריית הביטקוין ירוק

מכיוון שהעולם למד סוף סוף את האמיתות הקשות של שינויי אקלים ופליטת פחמן דו חמצני שנגרם על ידי בני אדם, הגישה המתמדת לאנרגיה מתחדשת הולכת להיות אחד הגורמים החשובים ביותר בכריית הביטקוין. אך האם ישנם מיקומים שיכולים לספק דרישה זו?

בואו נסתכל על מפת הכרייה של ביטקוין מציין אומדן מקרוב של ההתפלגות הגיאוגרפית של קצב החשיש העולמי של BTC סין, כמובן, היא המלך הבלתי מעורער, המהווה יותר מ -65%. בעקבות סין נמצאות ארצות הברית, רוסיה וקזחסטן, שהן צוואר וצוואר בשיעור של 7,24%, 6,90% ו -6,17% בהתאמה..

נראה כי שחקני חבר העמים, או אזור חבר העמים, שכולל גם את רוסיה וגם את קזחסטן, מתעלמים במיוחד מהשחקנים הבינלאומיים, בעיקר בגלל חוסר מידע על סצינות כרייה מקומיות..

בדומה לצפון סין, החשמל של קזחסטן מיוצר בעיקר על ידי תחנות כוח פחם. זה זול, אבל לא בר קיימא. כמו כן, השלטון המקומי הפריע לשוק החשמל על ידי הוֹרָדָה תעריפים ועלויות, כלומר בסופו של דבר הם יקפצו לאחור.

לעומת זאת, לרוסיה יש הרבה תנאים טבעיים לחשמל זול המתחדש, כמו גם לסביבה כלכלית יציבה יותר..

קר ועשיר באנרגיה

אם אתה שואל אותי למנות דבר אחד שברית המועצות הייתה טובה בו, הייתי אומר תשתית תעשייתית.

מרבית כריית הביטקוין ברוסיה מתרחשת באזור סיביר המפורסם, שהיה גם מקום מפתח לייצור אלומיניום מאז שנות ה -60. מכיוון שנצרכת אנרגיה בכל שלבי ייצור האלומיניום, בחרה ברית המועצות לבנות התכות סיביריות יחד עם תחנות כוח מים (רוסיה מארחת עד 9% ממשאבי ההידרו בעולם, בעיקר בסיביר ובמזרח הרחוק).

טכנולוגיית התכת אלומיניום התפתחה מאז והפכה את הייצור לחסכוני הרבה יותר באנרגיה. זאת, יחד עם העובדה שממשלת ברית המועצות הותירה לעתים קרובות מקום לצמיחה עתידית בבניית תשתיות, היא הסיבה המרכזית לכך שיש לאזור כוח כה רב עוד יותר בימינו. לפי ל- RusHydro, יצרנית הכוח ההידרואלקטרית השנייה בגודלה בעולם, הקיבולת הכוללת המותקנת של יחידות הידרו-אנרגיה ברוסיה היא כיום כ 45 מיליון קילוואט. באופן ספציפי יותר, תחנות כוח מים בסיביר הן מְשׁוֹעָר לייצר כמעט 10% מהתפוקה הכוללת של כל תחנות הכוח הנשלטות על ידי רשת האנרגיה הלאומית המאוחדת.

היבט מרכזי נוסף הוא האקלים הידוע לשמצה של סיביר, שם קר בתשעה חודשי השנה. אם יש משהו שמזג אוויר כזה מתאים לו, הוא מארח מרכז נתונים ממולא ביחידות ASIC גדולות הפועלות במלוא הקיבולת. מי שניסה אי פעם להריץ אסדת כרייה בבית במהלך הקיץ, כנראה יודע למה אני מתכוון.

סין היא בעלת ברית

הסביבה של רוסיה לסין היא גם יתרון גדול, מכיוון שחומרת הכרייה הטובה ביותר מיוצרת שם.

היסטורית, למוסקבה היו קשרים כלכליים חזקים עם בייג’ינג, שממשיכים לְחַזֵק עד היום הזה. המשלוח בין שתי המדינות זול, מהיר וקבוע: רכבות משא ומטוסי מטען ממשיכים לפעול למרות המגיפה של COVID-19.

כעת, דמיין למשלוח אלפי אסדות כרייה למדינת טקסס מבייג’ינג, בהתחשב בכך שארה”ב נמצאת במלחמת סחר עם סין והטיחה מכס כבד של 25% על ציוד כרייה מיובא..

קָשׁוּר: סין וארה”ב חייבות ללמוד זו מזו ולשתף פעולה ב- CBDC

יעילות משתלמת

המשך ההשוואה לארה”ב, עלויות התפעול ועלויות ההון של אחזקת מרכז נתונים נמוכות משמעותית ברוסיה, בעיקר בגלל שעלויות העבודה והבנייה המקומיות זולות יותר..

יתר על כן, אם המתקן שלך מתקלקל, אתה אפילו לא צריך להחזיר אותו לסין, לבזבז כמה שבועות (שנחשבים לגילאים בכריית הביטקוין). מתקנים רוסיים בקנה מידה מוסדי נוטים לקיים מרכזי תיקון פנימיים עם טכנאים שהוכשרו ישירות על ידי יצרני חומרת כרייה סיניים מובילים, כך שהם יוכלו להפעיל הכל במהירות..

רוסיה הייתה מדינת כריית הביטקוין השלישית בגודלה בעולם כבר לא מעט זמן, והתעשייה המקומית התפתחה משמעותית.

הרגולציה ברורה משאתה חושב

כששומעים את כל זה בפעם הראשונה, אפשר לטעון: אבל ממשלת רוסיה אסרה על קריפטו. ובכן, זה לא נכון עובדתית. בואו נסתכל מקרוב על החוק המרכזי הקשור לקריפטו במדינה, שנקרא “על נכסים פיננסיים דיגיטליים”, או DFA, שנחתם בחוק ביולי.

הצעת החוק אוסרת על תושבי רוסיה לבצע תשלומים במטבעות קריפטוגרפיים החל מינואר 2021, אך מכירה בהם כחוק כ”נכסים פיננסיים דיגיטליים “. זה לא מזכיר כריית מטבעות קריפטיים בשום צורה שהיא, כלומר נכון לעכשיו, אין מגבלות חוקיות.

אולם בתחילת ספטמבר הציע משרד האוצר ברוסיה לתקן את חוק ה- DFA כדי לאסור על כורים לקבל תשלומים בקריפטו בגין פעילותם. כפי שדיווחה הרשות:

“כריית קריפטו עצמאית היא חוקית, אך היא מאבדת מערכה הכספי מכיוון שהתשלום מעובד בדרך כלל בביטקוינים ובאתרים.”

אף על פי שאיש אינו יודע אם התיקונים יאושרו, מה שהם מרמזים די פשוט: הרוסים אינם יכולים למכור את המטבעות שהם מכרים, אך הם יכולים לארח באופן חוקי את החומרה והתשתית האחרת שלהם עבור שחקנים זרים. קרוב לוודאי שהשינוי ישפיע על פעולות אמא-פופ, מכיוון שכורים גדולים בקנה מידה מקבלים שכר במטבע פיאט. יתר על כן, פעולות שלקוחותיהן בחו”ל עדיין יכולות להיות משולמות כחוק בקריפטו מחו”ל, גם אם הצעת החוק המוצעת תיכנס לתוקף.

חוץ מזה, הרשויות האזוריות בסיביר צומחות מאוד במפעילי כרייה גדולים מכיוון שהם משלמים מיסים, יוצרים מקומות עבודה ומשתמשים בעודף האנרגיה. האמת היא שהממשלה היא פרו-עסקית ואין לה אינטרס כלשהו להרוס משהו שתורם לכלכלה.

בשלב זה הממשלה כבר פגשה את כל מפעילי הכרייה הגדולים המקומיים בעיקר משום שצריכה של כמה מגה-ואט חשמל ניתנת לזיהוי בקלות על ידי מפעילת הרשת החשמלית (ומטבע הדברים דורשת הסבר כלשהו). מוקדם יותר באוגוסט, המשרד לפיתוח דיגיטלי, תקשורת ומדיה המונית יצא לאור הצעת חוק המוצעת שתקים שליטה נוספת במרכזי הנתונים ברוסיה.

ספקן ימשיך: אבל בוודאי תיכללו אם תבחרו לכרות ברוסיה. בעוד שעסקים הם אף פעם לא פעילות נטולת סיכון, במיוחד כשמדובר בתעשיית המטבעות הקריפטוגרפיים, למעשה אין מקרים מדווחים של הונאות הקשורות לכריית קריפטו. המשטרה משביתה באופן קבוע פעולות בלתי חוקיות שגונבות חשמל, אך הרשויות לעולם אינן סורקות פעולות התואמות המשלמות מיסים ועלויות ראויות.

באופן מוזר, רוב הסיפורים על שחקני כרייה לא עקביים מגיעים מצפון אמריקה, שנחשבת בדרך כלל לשוק מוסדר ביותר. למעשה, האזור זרוע פגרים של חברות כרייה שפתאום התפרצו או שהתבררו כהונאות, ונעלמים מכספי המשקיעים בשני המקרים..

הדוגמה האחרונה תהיה HyperBlock שבסיסה בטורונטו, שסגרה במפתיע את מרכז הנתונים של 20 מגה-וואט במאי, ואמרה כי היא נאלצת להפסיק את פעילותה בגלל מחצית הביטקוין – למרות העובדה שזה אירוע קבוע שחברות יכולות. להתכונן לקראת זמן רב. באופן דומה, בתחילת 2019, חברת כריית הקריפטו והבלוקצ’יין הגדולה שבסיסה בארה”ב, ג’גה וואט, סגרה גישה וכוח למתקניה לאחר שלכאורה לא שילמה חשבונות שירות בסך 300,000 $..

האם תנופת כרייה נוספת קרובה?

בטח, רוסיה תוכל להשתמש בתקנות ברורות יותר בנושא כרייה (כמו רוב מדינות העולם), אך סביר להניח שתהליך זה ייקח זמן מה. הדבר החשוב ביותר הוא שהממשלה הודיעה סופית על עמדתה הכללית, שניתן לסכם באופן הבא: “אנו סקפטיים לגבי השימוש במטבעות קריפטוגרפיים כאמצעי תשלום, אך בסדר עם הפעילויות הקשורות המעוררות את כלכלתנו. . ”

כתוצאה מכך נראה כי הרוסים מתכוננים לתנופת כרייה דומה לזו שקרתה בשנת 2017. קמעונאים מקומיים דיווחו לאחרונה על עלייה של 49% במכירות כרטיסי המסך הקשורים לכריית קריפטו באוגוסט, ומכירות GPU נרשמו מיוני עד אוגוסט עלה ב -470% בהשוואה לשנה שעברה, אז ברור שהדברים מתחממים.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

איגור רונטס הוא המייסד והמנכ”ל של BitRiver, ספקית שירותי הקולקציה הגדולה ביותר לכריית ביטקוין ברוסיה ובאזור חבר העמים. לאחר שהשלים תואר שני במנהל עסקים מסטנפורד, חזר איגור לרוסיה כדי לנצל את למעלה מ -10 שנות הניסיון שלו במרכזי נתונים ברמה ארגונית ובכוח ההידרואלקטרי העודף של סיביר כדי להביא כריית ביטקוין מוסדית למשקיעים ברחבי העולם..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map