הביטקוין הוא נכס עתודות האוצר הטוב ביותר שהיה לאנושות

בזמן כתיבת מאמר זה, כ -3.6% מהביטקוין (BTC) נעולים באחזקות ארוכות טווח על ידי משקיעים מוסדיים. על פי הנתונים, 13 ישויות יש צבר קרוב ל 600,000 BTC – כ -2.85% מכלל הביטקוינים ושווים כ -6.9 מיליארד דולר.

הרשימה כוללת את MicroStrategy בראש, עם קרוב ל 38,250 BTC (כ -450 מיליון דולר). השנייה ברשימה היא Galaxy Digital Holdings עם 16,651 BTC (כ -198 מיליון דולר). השלישית, עם 4,709 BTC, היא חברת התשלומים Square Inc., שהוקמה על ידי מנכ”ל טוויטר ג’ק דורסי. בנפרד, חברות מסוימות עוזרות ללקוחותיהן להשקיע ב- BTC. חברה כזו היא Grayscale Investments באמצעות אמון GBTC שלה, המחזיק בסביבות 450,000 BTC.

עם זאת, כמות הביטקוין שהחברות הנסחרות בבורסה מחזיקות כרזרבה היא חלק זעיר מאוצרות התאגידים ברחבי העולם. ואכן, כמות המזומנים בפועל המוחזקת ברזרבות היא טריליוני דולרים אמריקאים. אבל קחו זאת בחשבון: תשע חברות בס&P 500 יושבים על קרוב ל -600 מיליארד דולר במזומן ובהשקעות לטווח קצר, ואם רק 5% (או 30 מיליארד דולר) מהסכום הזה יומרו לביטקוין, המחיר יכול בקלות לעלות פי חמישה.

כמובן, יש את השאלה היכן למקם את הביטקוין בתיקי ההשקעות של החברה. הקטגוריה הסבירה ביותר היא “השקעה אלטרנטיבית”. הצורך למצוא איזון בין השקעות מסורתיות לחלופות עשוי להפחית את התיאבון שיש לשוק לקריפטוגרפיה.

עם זאת, הביקוש הפוטנציאלי עדיין עצום. כאמור בדו”ח שפורסם לאחרונה על ידי Fidelity, שוק ההשקעות האלטרנטיביות גדל עד 13.4 טריליון דולר בסוף 2018, ומעט מאוד מזה היה בביטקוין. ייתכן שיידרש המרה של עד 5% מזה כדי לראות את ירח מחיר הביטקוין.

כמה חברות השקעות בחרו ליצור חברות אחזקות נפרדות לחלוטין עבור ביטקוין ונכסי קריפטו אחרים. לדוגמה, סטון רידג ‘השיקה את ניו-יורק קבוצת ההשקעות הדיגיטלית, שיש לה היום קריפטו בשווי של למעלה ממיליארד דולר.

מה מניע את התנועה הזו?

כדי להבין טוב יותר את התופעה הזו, לאחרונה הייתה לי הארה לְשׂוֹחֵחַ עם מייקל סיילור, מייסד MicroStrategy. במיוחד מצאתי את הבחירה שלו בת 100 שנים כבסיס למדידת הצלחתו או כישלונו של נכס מילואים מאוד מעניינת.

כמובן שרוב החברות הוקמו מתוך ציפייה שהן הולכות להיות בסביבה די הרבה זמן – מאות שנים, רצוי. אפילו עבור יחידים, עדיין הגיוני לבחון כיצד השקעות עשויות להשתנות לאורך מאה שנים, שכן אדם יכול לצבור עושר המיועד ליורשים או אפילו לסיבות הקרובות ללב, כגון שינויי אקלים. כמו שאמר מייקל סיילור:

“דרך מצוינת להעריך כל השקעה היא לקחת 100 מיליון דולר ולקדם אותה מאה שנה ולשאול את השאלה מה קורה. אם היה לי מטבע בשווי 100 מיליון דולר באחת הערים הגדולות בעולם בשנת 1900, והמשכתי קדימה במשך 100 שנה, והכנסתי את הכסף לבנק הטוב ביותר בעיר, יש לי שני סוגים של סיכונים; סיכוני צד נגדי וסיכון לאינפלציה. באשר לסיכון של הצד הנגדי, כל בנק גדול בכל עיר גדולה ברחבי העולם נכשל מזה 100 שנה. וזו סבירות של 90% שתאבד הכל. “

כמובן, החולשה הברורה ביותר שניתן להבחין בה כאשר בוחנים ביצועים של נכס עתודה זה 100 שנה היא אינפלציה. מתוך כל סוגי הנכסים, מטבע פיאט חווה את האינפלציה הרבה ביותר לאורך זמן. לדוגמה, מה ש- 5 דולר יכול לקנות בשנות העשרים הוא הרבה יותר ממה שהוא יכול בשנת 2020. על פי אתר שאוסף ומעבד נתונים ממשלתיים לרווחת הציבור, הדולר האמריקני. מאבד קרוב ל -2% מכוח הקנייה שלה מדי שנה.

מה עם שאר הנכסים?

אמנם נדל”ן עשוי להיראות כנכס מצוין להחזיק עתודה לטווח הארוך, אך הוא חשוף לאיבוד ערך באמצעות דברים כמו מיסים. חשוב מכך, עם זאת, הנדל”ן עומד בפני סיכונים הנובעים משינויים ברגולציה או ממשל ציבורי. בטווח של 100 שנה, סביר מאוד להניח שממשלה המכבדת בעלות על נכסים פרטיים תוחלף בממשלה שלא. זה כבר קרה מספר פעמים ברחבי העולם במאה האחרונה.

בינתיים, המניות מתמודדות גם עם סיכונים של שינויים בניהול ורגולציה לקויים. מייקל סיילור נתן את הדוגמה של מוצרי חשמל ומים, תעשיות בהן חברות רווחיות ביותר הולאמו. איננו יכולים לומר בשכנוע כי במאה השנים הבאות ספקי שירותי אינטרנט, למשל, לא יהפכו לשירותים ציבוריים..

אפילו זהב ומתכות יקרות אחרות נתקלים בסוגיות כשאתה מסתכל עליהם במונחים של 100 שנה. הם אמנם מעריכים לאורך זמן, אך הלוגיסטיקה של החזקתם יכולה להיות מלחיצה. אתה יכול להשתמש בשירותי אחסון של צד שלישי כגון בנקים מסחריים, אך ההיסטוריה לימדה אותנו כי זהב יכול ללכת לאיבוד גם שם, במיוחד במהלך תהפוכות מלחמה או פוליטיות כגון מהפכות. זה קרה גם כמה פעמים במאה האחרונה. במהלך מלחמת העולם השנייה נגנבו המוני זהב גדולים על ידי גורמים ממלכתיים ולא ממשלתיים. באופן דומה, במהלך המהפכה הסובייטית נתפסה הרבה זהב בבעלות פרטית על ידי הממשלה הנכנסת.

מה עם ביטקוין?

נכון לעכשיו, לביטקוין אין סיכוני צד נגדי. במילים אחרות, אנחנו לא צריכים לדאוג שפעולות של צד שלישי יובילו לאובדן משמעותי של ערך הנכס. הוא מוגן גם מפני סיכונים העלולים לנבוע מוויסות או משינוי קיצוני במדיניות הממשלה. המחזיקים בביטקוין תמיד יהיו בשליטה מלאה עליו.

כרשת עמית לעמית, פלטפורמת הביטקוין מעניקה למחזיקי הנכס רמת שליטה העוקפת את הרגולציה או את השימוש בכוח המדינה. בינתיים, כמעט מובטח שערכו ימשיך לצמוח עם השנים, שכן נקבע ההיצע ושיעור הפליטה של ​​יחידות חדשות יורד כל ארבע שנים..

האוטונומיה והמחסור ההולך וגובר של ביטקוין צפויים ככל הנראה להעלות את ערכו לאורך זמן, וזה לא יפתיע בעוד 100 שנה לראות את מחירו גבוה בהרבה מהמקום בו הוא נמצא כיום..

מאמר זה אינו מכיל ייעוץ השקעות או המלצות. כל מהלך השקעה וסחר כרוך בסיכון, על הקוראים לבצע מחקר משלהם בעת קבלת ההחלטה.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

קונסטנטין קוגן הוא מנכ”ל בקבוצת Wave Financial Group ושותף ב- BitBull Capital. הוא משקיע מטבעות קריפטוגרפיים מאז 2012. יש לו ניסיון של למעלה מ -10 שנים במנהיגות ארגונית, טכנולוגיה ופיננסים. הוא תורם למרחב הנכסים הדיגיטליים כמו גם לכלכלות השיתוף והערך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map