מחזיקי ביטקוין אמריקאים דואגים לשליטה סינית ברשת הכרייה

האם סין יכולה להשתלט על המערכת האקולוגית של ביטקוין (BTC)? זו אפשרות ממשית מאוד, וזה יכול לקרות מהר מאוד מכיוון שסין שולטת ביותר ממחצית מפעילות כריית הביטקוין בעולם – למעלה מ -65% מכוח המחשוב לכריית ביטקוין. אף מדינה אחרת לא נמצאת בקרבת המספר הזה. בנוסף, על פי הדיווח האחרון של “Genesis of Mining 2020” של ג’נסיס כרייה, 60% מבעלי הביטקוין יש דאגה אמיתית מפני הרוב הסיני ההוא ומשמעותו לייצוב המטבע הקריפטוגרפי.

והם צריכים להיות מודאגים. סין המחזיקה ביותר ממחצית מפעילות הכרייה עלולה לגרום להפרעה במערכת, חוסר יציבות לבלוקצ’יין ביטקוין או אפילו השתלטות על המערכת כולה. הביטקוין לא נבנה להיות מטבע מבוקר.

אז מדוע רשת הכרייה העצומה של סין היא דאגה? על מנת להבין את האיום הפוטנציאלי בשליטת הרוב בסין, עלינו לבחון תכונה בסיסית של אופן הפעולה של המערכת האקולוגית של ביטקוין: ביזור.

הביטקוין עובד על מערכת מבוזרת

מייסד הביטקוין, סאטושי נקאמוטו, היה בעל חזון למטבע שלא יהיה כפוף לצד שלישי כמו בנק, אך ניתן להחליפו באופן דמוקרטי מאדם לפרט. המערכת האקולוגית של ביטקוין פועלת בגלל הקהילה שמאחוריה: הכורים שמוסיפים חסימות לשרשרת והצמתים שסורקים עסקאות כדי לוודא שהם עומדים בפרוטוקול הביטקוין. אין ישות אחת השולטת בביטקוין – וזאת הנקודה.

למרות שלביטקוין יש רשת מבוזרת מאוד, זה עדיין יכול להיות מאוים. אם מישהו היה שולט ביותר מ -50% מהכוח המשמש לפעולות כרייה, הוא עלול לשבש את המערכת כולה באמצעות מה שמכונה התקפה של 51%, או התקפת רוב. שליטה ברוב תאפשר לתוקף לשנות עסקאות, להוציא פעמיים ביטקוין לרווח עצמי או אפילו לחסום כורים אחרים מכרייה.

זו הסיבה שמכרות סיניות מפעילות 65% מכוח הגיבוב העולמי המשמש לכריית ביטקוין. זה בהחלט יותר מ -51%.

מדוע סין מחזיקה בחלק גדול מכוח המחשוב

נדרש הרבה אנרגיה כדי לכרות את הביטקוין, ולכן יהיה זה הגיוני שכורים יקימו את האסדות שלהם במקומות בהם עלויות האנרגיה והעבודה זולות. מכיוון שסין היא מרכז סחר בינלאומי, זמני ההובלה ועלויות הייצור של כמעט כל הסחורות נמוכים יותר מאשר במדינות אחרות, וזה נכון גם לגבי חוות כרייה וכורים. אך בעוד שמספר חוות כרייה פועלות על משאבים בר קיימא כמו אנרגיה הידרואלקטרית, רבים מסתמכים על פחם כדי לתדלק את כרייתם. אמנם פחם עשוי להיות זול יותר מדלקים אחרים כגון גז ונפט, אך הוא עדיין יקר יותר מאשר אפשרויות חלופיות כגון הידרואלקטריה וכוח רוח, והוא אינו בר קיימא ופוגע בסביבה..

דאגות לשליטה

שיש 65% מהכרייה העולמית הממוקמת בסין היא דאגה. למרות שמוקשים סיניים עובדים באופן עצמאי, עיקר הכוח נמצא כעת במדינה אחת. והעובדה שלממשלת סין יש שליטה על כל תעשיותיה היא גם דאגה. אם הממשלה תחליט שהיא רוצה להשתלט על המערכת האקולוגית של ביטקוין, היא יכולה למנף את כוחה על חברות הכרייה במדינה ופשוט להשתלט על רוב כוח המחשוב, ולבצע פיגוע של 51%. לפתע, המערכת המבוזרת תתרכז תחת מדינה אחת.

אי וודאות סביב עתידה של סין בכרייה

אמנם זה יכול להיות תרחיש אמיתי מאוד אם כל החלקים הנכונים ייפלו למקומם, כנראה שזה זריקה ארוכה. שחקנים חדשים בשוק הכרייה מקימים יותר ויותר חנויות במדינות הנורדיות האירופיות, קנדה וארצות הברית. העלויות השוטפות שם, הכוללות אפשרויות אנרגיה זולות יותר כמו הידרואלקטריה ואנרגיית רוח, יחד עם היעדר פיקוח ממשלתי שיאפשר לחברות לתכנן באופן חופשי את האסטרטגיות שלהן, יהפכו את המיקומים לאטרקטיביים עבור המשקיעים המחפשים הזדמנות בת קיימא יותר..

בנוסף, לא ברור מה יהיה עתידה של סין עם הביטקוין. זה, יחד עם כל המטבעות הקריפטוגרפיים, נאסר במדינה במשך שנים. למרות שהכרייה הורשתה להמשיך, הענף בכללותו עמד על אבן החיתוך בשנה שעברה. למרות שממשלת סין פתאום הודיעה בסוף 2019 על התחייבות לפיתוח טכנולוגיית הבלוקצ’יין ואפשרה למכרות להמשיך ולפעול, הממשלה עדיין לא ביטלה את האיסור שלה על קריפטוגרפי. למרות שסין תוכל להשתלט על הביטקוין, היא פשוט לא תרצה בכך.

ובכל זאת, המספר המוחץ של כורים, בריכות כרייה וחברות בסין הוא דבר שקהילת הביטקוין צריכה להיות מודעת לו. יחד עם זאת, הקהילה יכולה להבטיח כי ביזור יימשך בתוך המערכת האקולוגית על ידי כך שהיא תבטיח שהיא מגוונת את פעילות הכרייה שלה. כפי שציינתי לעיל, אנו רואים חוות כרייה חדשות שצצות בגיאוגרפיות חדשות, שימשיכו להפיץ משאבים וכוח כרייה ברחבי העולם..

טרם נראה מה יהיה עתיד הכרייה הסינית. אך קהילת הביטקוין, שמעריכה שקיפות ודמוקרטיה, תפעל להבטיח שהיא תישאר פתוחה וזמינה לכל.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

פיליפ סלטר הוא ראש פעולות הכרייה ב- Genesis Mining, פעולת כריית הצפנה בענן הגדולה בעולם, שם הוא מוביל את צוותי פיתוח תוכנה, הנדסת נתונים ומחקר. סלטר החל את דרכו כמפתח תוכנה עבור BSI Integration Systems Integration AG. סלטר הוא כורה נלהב וחובב קריפטו שבסיסו בגרמניה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map