ביטקוין וקריפטו אינם מהווים גידור לאינפלציה

יו”ר הפדרל ריזרב האמריקני, ג’רום פאוול, לאחרונה הוכרז כי הפד יעביר כעת את מיקודו ממיקוד לאינפלציה לסגירת “מחסור באבטלה”. הפד, למעשה, מכפיל את אותה מדיניות אינפלציונית בה התנסה במהלך המשבר הפיננסי העולמי ב -2008.

מדבר בג’קסון הול וירטואלי מִקרֶה לאחרונה, פאוול אמר כי הפד לא יעלה את הריבית בקרוב. הוא גם אמר כי הפד יסבול אינפלציה גבוהה יותר, ויורד מהנורמה ההיסטורית של יעד אינפלציה של 2%. כסף זול זה ומדיניות האינפלציה הגבוהה מעלים את ההקלות הכמותיות לרמה חדשה לגמרי.

קָשׁוּר: ג’רום פאוול זורק דולר אמריקאי מתחת לאוטובוס בג’קסון הול

פדרל ריזרב לימוד על נוהלי בנק אוף יפן במהלך המשבר הכלכלי בשנת 2013 הזהיר כי יעדי אינפלציה גבוהים יותר עלולים לגרום ל”לינה מוניטרית בלתי נגמרת, גם כאשר הפעילות הכלכלית הריאלית חזקה או כאשר מצטברים סיכוני יציבות פיננסית. ” בנק יפן הציג במרץ 2013 הקלות כספיות כמותיות ואיכותיות כדי לעורר את הכלכלה היפנית ולהגדיל את קצב האינפלציה..

על סף נאומו של פאוול ג’קסון הול, ערך הדולר צנח מול היורו, בעוד הזהב חזר לשיאי 1950. בינתיים, הביטקוין (BTC) התייצב; אתר (ETH) התייצב; והמניות שוב התאוששו. הפד לא יוכל להפוך את הקורס מהמדיניות החדשה שלו כל כך בקלות.

מכיוון שממשלות מדפיסות אינסוף כסף באמצעות חילוץ והקלות כמותיות, ככל הנראה האינפלציה תעלה את מחירי הליבה גבוהים יותר. ברור שמערכת הפיאט אינה מושלמת. כלי התקשורת הקריפטו משתמשים באיום האינפלציה כדי להכריז על היתרונות של מטבעות קריפטוגרפיים. על רקע התכווצות תוצרת מקומית גולמית, האטה כלכלית, חילוץ ממשלתי וגירוי פיסקאלי, ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים הוצגו כגדר חסינה לאינפלציה. הטענה? כדאי לקנות ביטקוין מכיוון שהקריפטו משמש כגידור למערכת הפיאט השבורה.

לעומת זאת, הביטקוין נותר טכנולוגיה מתחילה. בתקופות של אי וודאות כלכלית, המשקיעים עדיין מעדיפים לנהור לזהב ולמניות כנכסים מקלט בטוח. במקרה של זהב, לפי מורנינגסטאר נתונים, ה- S&מדד הזהב של GSCI עלה ב- 7.2% בשלושת החודשים האחרונים של 2018, בעוד ששוק המניות ירד בכמעט 14%. אפילו בשוק הדובים האחרון בו צנחו המניות ב -33%, מדד הזהב ירד ב -2% בלבד. מחיר הזהב עלה אז בחודשים הקרובים לרמות שיא. תנודתיות הזהב, לעומת זאת, יכולה ללכת לשני הכיוונים. כמעט שליש ממנהלי הקרנות נחקר בסקר מנהלי הקרנות העולמיות של בנק אוף אמריקה באוגוסט 2020 הצהירו כי הם מאמינים כי הזהב מוערך יתר על המידה.

מנשיא פידליטי שהגיש קרן ביטקוין חדשה וכלה בביטקוין של מיליארדי דולרים ומנהל נכסי הקריפטו אפור מדווח על תזרים רבעוני הגדול ביותר אי פעם של כמעט מיליארד דולר, הביקוש המוסדי לביטקוין גדל על רקע מגיפת COVID-19. תשומת לב מוסדית זו מציגה את הרצינות בה שחקנים גדולים ראו בביטקוין נכס הניתן להשקעה.

כסף מוסדי, לעומת זאת, רק מתחיל להיכנס למערכת האקולוגית של קריפטו, ולכן השוק עדיין יחסית לא בוגר ומקוטע. Crypto זקוק ליותר זמן כדי לצמוח לפני שהיא נחשבת לנכס מקלט בטוח.

המשקיעים משתמשים כיום בביטקוין כחנות ערך מכיוון שהם חושבים שהמחירים יעלו במונחים פיאטיים. הזהיר: זו לא צריכה להיות הכוונה היחידה להשקיע בשוק הקריפטו. אם אנשים משקיעים במרחב הזה מכיוון שהמערכת הפיננסית קורסת, אז נראה עליית מחירים לא בריאה ואחריה קריסה במדד הקריפטו..

בתרחיש כזה המשקיעים ינהרו לענף לא בגלל טכנולוגיית ההצפנה או האופי הדפלציוני של הביטקוין אלא בגלל חשש להחמיץ. הסובלים מ- FOMO מאמינים שמכיוון שכולם משקיעים, עליהם גם הם. ראינו שזה קורה במהלך מאניה ה- ICO של 2017, כאשר המשקיעים רצו בעיקר להרוויח כסף – ולא להשקיע בטכנולוגיה חדשנית.

משקיעים וחובבי קריפטו מדברים לעתים קרובות על קריפטו ביחס למטבע פיאט, אך לא הייתה הכוונה של מטבעות קריפטו להיות מתואמים בצורה כזו. הכוונה הייתה ליצור חלופה לפיאט.

חובבי הקריפטו הם ההיפים החדשים של המאה ה -21. אנחנו לא מפגינים ברחובות. אנו בונים אלטרנטיבה. על מנת לבנות אותו, עלינו לחזור לשורשים ולהפסיק לתאם קריפטו עם פיאט.

אנחנו לא רוצים ששוק הקריפטו יגדל מכיוון שהמערכת המוניטרית המסורתית נכשלה. אנו רוצים לראות את השוק הזה צומח כי המשקיעים דורשים בחירה וחופש פיננסי.

מאמר זה אינו מכיל ייעוץ או המלצות להשקעה. כל מהלך השקעה וסחר כרוך בסיכון, על הקוראים לבצע מחקר משלהם בעת קבלת ההחלטה.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

לוצ’יאנו נוניס הוא המנכ”ל והמייסד של DXone. יחד עם מריו אורשיץ הוא הקים את קבוצת פייסבוק הקריפטו הגדולה ביותר בשפה הגרמנית, Alles über Kryptowährungen und Blockchain. הם הקימו גם את Crypto-Coach, מרכז חינוך מקוון ולא מקוון ללא כוונת רווח, וכן מתקן כרייה קריפטוגרפי גדול באוסטריה..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map