מחצית הביטקוין הבאה: לחצות ולהחזיק?

לפעמים פחות זה יותר. זהו עיקרון של עיצוב מודרני, אך זו גם אמונה מרכזית של רבים בקהילת המטבעות המבוזרים. ברחבי העולם של ביטקוין (BTC) – בשרשורי טוויטר, באתרי חדשות קריפטו ובערוצי הטלגרם והדיסקורד הפרטיים – השיחה פונה כמעט תמיד לנושא אחד: מחצית מאי שתפחית את כמות הביטקוין החדש שהוטבע ב -50%. פחות מיוצר ביטקוין אולי פירושו ביקוש גדול יותר ומחירים גבוהים יותר, אך בכדי להבין מדוע הקהילה בכללותה נרגשת עלינו לבחון את ההיסטוריה של ביטקוין.

הביטקוין נועד כמצרך סופי ונדיר יותר ויותר. כורים צריכים לפתור חישובים “חסומים” כדי להרוויח את הזכות להטביע את החלל הבא של הביטקוין. בדיוק כשם שמכרה זהב צומח בהדרגה פחות ככל שמקישים על הוורידים ומגלים את הקווים, גם כריית הביטקוין הולכת ומתקשה עם הזמן. החישובים שעל הכורים לפתור נעשים קשים יותר, והתמורה הולכת וקטנה. כאשר המפתח הבדוי שלה, סאטושי נקאמוטו, השיק את רשת הביטקוין בשנת 2009, כל מחשב מדף יכול לכרות ולנהל סיכוי מכובד לזכות בפרס החסימה של 50 BTC. זה פחת עם הזמן. בשנת 2020, תגמול הבלוק האינדיבידואלי הוא 12.5 BTC, ורק לאסדות כרייה שנבנו בהתאמה אישית ועתירת אנרגיה יש סיכוי לזכות בפרס. הביטקוין חצוי פעמיים בעבר: בשנת 2012 ובשנת 2016. כאשר חציית 2020 תתרחש, התגמול על כריית בלוק בהצלחה יהיה 6.25 BTC.

המחצית האחרונה ב -2016 הובילה לעלייה משמעותית במחיר הביטקוין, אך לא כולם בטוחים שהמחצית ב -2020 תעורר התאמות שוק דומות. כשהמחצית הראשונה התרחשה בנובמבר 2012, הביטקוין היה מחלקת נכסים פחות מוכרת. מעטים האנשים שמחוץ לעולמות התכנות, הטכנולוגיה והקריפטוגרפיה שמעו על כך מעולם. מחצית חודש מאי תהיה שונה מאוד. אף על פי שאולי הקהל הרחב לא מבין באופן נרחב את המטבעות הקריפטוגרפיים, אולם כיום עורכי-דין ועיתונאים ברחבי העולם מכירים אותו ונרחב. החדשות על הפחתה, גם אם המשמעות המדויקת שלה עשויה להישאר לא ברורה עבור צופים מזדמנים, יש בה כדי למשוך אנשים חדשים לעולם המטבעות הקריפטוגרפיים והבלוקצ’יין..

בעוד שהמחצית עשויה לשכנע משתמשים מסוימים לצלול, אחרים בעולם הביטקוין עשויים לגלות שהכללים החדשים – תגמול 6.25 BTC – אינם מתאימים להם. הכורים עשויים לראות את מחיר הביטקוין מעריך, וזה דבר שהם צפויים לקבל בברכה, אך יש ספקות האם העלייה התיאורטית במחיר יכולה להתאים להכפלת עלויות הכרייה הצפויות. בפרט, עבור כורים שמשתמשים בעלויות חשמל גבוהות יותר ואלו המפעילים ציוד כרייה מיושן כמו אנטמינר S9, עלויות הפריצה של הכרייה עשויות להגיע ל -7,600 עד 13,000 דולר. עלויות השבירה הגבוהות יותר עשויות להכריח כמות גדולה של כורים מחוץ לרשת, אך עשויות להיות חדשות טובות ולספק נתח שוק גדול יותר למי שיכול להישאר.

בעוד שכורים חדשים עשויים להיות מהירים ויעילים יותר, הובלת חברות כרייה להשקיע במכשירים חדשים, כגון אסדות כרייה, תוסיף למעשה עלויות נוספות, שכן אסדות כרייה חדשות יקרות ונדירות. ואולי המחסור הזה אינו מכוון – יש חשש כי נגיף הכורון עלול לשבור את שרשרת אספקת הכרייה. למרות שכורים חדשים בסופו של דבר יעשו את דרכם לחברות כרייה, עיכוב עלול להביא לכורים להחלטות דרסטיות. חלקם עשויים להשבית באופן זמני את פעילותם, דבר שעלול לגרום לירידה בכמות הכוח הגיונית הנדרשת לפתרון משוואות הכרייה. לקשיים ניתן להתכונן לחציבה ללא סיבוך של מגיפה; נגיף העטרה עשוי להפוך את האירוע הקרוב לסוער עוד יותר מהרגיל.

גם אלה בקהילת הצפנה שאינם מחזיקים בביטקוין מוצאים עצמם מעורבים בדיונים על ההשפעות של אירוע חצוי על מחיר. יש הטוענים כי הידע הוודאי והבלתי נמנע של אירוע מתומחר בערכו של ביטקוין, וכי השוק כבר שקל את הירידה בתגמולי הבלוק. המשמעות היא שהמחיר כבר משקף את המחסור המאיים. אחרים נוקטים עמדה הפוכה: מכיוון ששוק המטבעות הקריפטוגרפי צעיר ועדיין מתבגר, יש מעט תקוות לתמחור קדימה. אמנם הטיעון מעניין את התצפית, אך לאנשים ולמוסדות בעלי אחזקה, חשוב לנקוט עמדה. הזדמנויות לארביטראז ‘ולמיקום עשויות להתקיים, אך תחזית שגויה עשויה להיות יקרה ביותר.

ככל שביטקוין גדל יותר ויותר, במיוחד אם המחסור ההולך וגובר יוצר עליית מחירים, האבטחה הופכת חשובה יותר ויותר לאנשים המעוניינים להחזיק או לבצע עסקאות. משתמשים חדשים צריכים לעקוב אחר הכללים הסטנדרטיים לאבטחת מטבעות קריפטוגרפיים, והם צריכים לזכור שקודים או מפתחות שאבדו פירושם מטבע אבוד. שירות ארנקים יכול להיות מנגנון בטיחות יקר עבור משתמשים חדשים ומנוסים כאחד, ואנשים שרוכשים חלקים גדולים יותר של מטבע קריפטוגרפי עשויים לרצות לפצל את אחזקותיהם בין כתובות ארנק מרובות..

המחצית הבאה תתרחש ב -12 במאי, שלא ניתן לחזות במדויק את השפעתה המדויקת – לטווח המיידי או לטווח הארוך, גם לאחר בחינת הדוגמאות לשתי המחציות האחרונות. מה שידוע הוא שהמחצית לשנת 2020 תשפיע על עתידה של קהילת הביטקוין בצורה או צורה כלשהי. זה עשוי להקשות על הכורים דברים – בקצרה – וזה עלול להביא מאות או אלפי משקיעי קריפטו חדשים. כל מי שקשור באופן משיק לביטקוין צריך להיות מוכן לחודש מאי. מה שלא יבוא, זה יהיה גדול, וזה יהיה מפתיע.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

אשיש סינגל הוא מייסד ומנכ”ל שותף של CoinSwitch ו- CRUXPay. הוא האקר לליבה וזכה כמעט בכל האקתון גדול בהודו, כולל אלה שאירחו סקויה, גוגל, אמזון ולינקדאין. כשעבד באמזון כמהנדס פיתוח תוכנה בשנת 2014, הוא הוביל את בניית הצוות הפנימי של מודל המסירה בן שעה של אמזון פריים. אשיש היה יועץ טכני של חברת Reap Benefit, ארגון לא ממשלתי בבנגלור שמטרתו לעודד את הנוער של הודו להפוך לאזרחים בעלי יכולת פעולה. הוא בעל תואר ראשון בהנדסה במדעי המחשב.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map