מחצית הביטקוין כמעט כאן: האם הביטקוין ילך לירח?

זו לא הפעם הראשונה שאירוע הנקרא halving קורה ברשת הביטקוין (BTC). המחצית הראשונה התרחשה בשנת 2012; המחצית השנייה התקיימה בשנת 2016. כעת, המחצית השלישית היא צָפוּי, וכמו הקודמים, זה יקטין את התגמול בגין חסימת הביטקוין המחושבת. במקור, התגמול על החסימה המחושבת היה 50 BTC. מאז, התגמול הופחת ל- 25 ו- 12.5 BTC – והוא עומד להיות מופחת ל- 6.75 BTC.

המחצית הקרובה, לעומת זאת, שונה מהמחצית הקודמת בכך שהרבה יותר אנשים מעורבים בתעשיית הקריפטו. הזדמנויות חדשות צצו, כולל הזדמנות לשחקנים גדולים לתפעל את מחיר הביטקוין. בין המכשירים הפיננסיים העומדים לרשות השחקנים הגדולים, ישנן גם אופציות למניות ו עתידיים על ביטקוין. כמו כן חלה עלייה משמעותית במודעות של אנשים למה הם מטבעות קריפטוגרפיים. גם מי שהיה פעם רחוק מהמטבע הדיגיטלי למד על הצפוי ברשת הביטקוין.

בטווח הארוך, אירוע כמו חצוי ישפיע רק על מחירו של מטבע דיגיטלי על ידי הגדלתו קצב חשיש. לשיעור החשיש ולמחירי הביטקוין יש מתאם זה לזה. ככל שקצב החשיש גבוה יותר, כך קשה יותר לחשב חסימות חדשות ופחות ביטקוין נכנס לשוק. להפך, ירידה בשיעור החשיש מועילה לכורים, מכיוון שהיא מאפשרת להם להרוויח יותר BTC. למרות שהם מבצעים משימה אחת, כל הכורים מתחרים זה בזה.

בטווח הקצר, קצב חשיש הרשת יקטן. הסיבה לכך היא ניתוק הציוד הישן של הכורים, שבמחירי החשמל הנוכחיים כבר לא יוכלו לפעול ברווחיות. זה קרה כבר במחצית הראשונה והשנייה של רשת הביטקוין. בהתחלה, קצב חשיש ה- BTC, יחד עם שיעור ה- BTC, ירד ואז עלה משמעותית. כפי שכבר ראינו מהמחצית הקודמת, תנועה שורית ניכרת החלה כשנה לאחר האירוע ונמשכה מספר חודשים.

השנה היא בערך פרק הזמן הדרוש לכורים לצורך ציוד טכני מחדש. על ידי רכישת ציוד חדש וחזק יותר, כורי הביטקוין משפרים משמעותית את הרשת יחד. היצע ה- BTC החדשים בשוק מצטמצם במקביל עם צמיחת קצב החשיש. כשרואים את תחילת הצמיחה, הכורים מתחילים להיאחז במטבע הדיגיטלי על מנת להיפרד ממנו במחיר הגבוה ביותר האפשרי. כך מתרחשות הפסגות בטבלת המחירים של הביטקוין.

לחציון הצפוי יש גם היבט פסיכולוגי. מאחר ששווקי המטבעות הקריפטוגרפיים והשווקים המסורתיים התואמו זה עם זה, נפילת השווקים עקב מגיפת הנגיף הכלילי הביאה גם לנפילת כל המטבעות הדיגיטליים. עם זאת, ביטקוין הראה דינמיקת התאוששות טובה יותר מס ‘&P 500, מדד SSE, Nikkei ואפילו זהב. נושאי Coronavirus ממשיכים להיות בראש פרסומי החדשות. בגלל זה, אירוע כמו החצי, בתחילה, נכנס בחלקו לצללים ועכשיו מעורר יותר ויותר עניין. Google Trends מצביע על כך שאנשים מחפשים באופן פעיל מידע אודות חצאי הביטקוין. האירוע לרשת הוא ללא ספק חיובי, ואם לא היום, הוא יקדם רכישות בעתיד הנראה לעין.

ישנם סימנים הולכים וגוברים לכך שביטקוין נבחר כחלופה למטבעות פיאט. לפיכך, מחקר ב- Bitcoin Investment Trust Trust ואנליסטים אחרים אמרו כי משקיעים חדשים אפילו לא שמעו על חציית הביטקוין. החששות שלהם שונים לגמרי: מה אמר יו”ר הפדרל ריזרב ג’רום פאוול לגבי כסף כ”קופה בלתי מוגבלת “, וכיצד הנשיא דונלד טראמפ מבטיח להדפיס טריליוני דולרים כדי להתגבר על ההשלכות של מגיפת הנגיף. מוסדות פיננסיים נוספים השקיעו במטבע דיגיטלי. גווני אפור, המנהלים את אמון הביטקוין אפור, דיווחו כי 88% מההשקעות ברבעון הראשון של שנת 2020 היו ממשקיעים מוסדיים. מבחינת הניתוח הטכני, גם ביטקוין מסתדר היטב: שלוש רמות התנגדות מרכזיות כבר חצו בו זמנית – ממוצע הנע הפשוט של 200 יום, הממוצע הנע האקספוננציאלי ל -200 יום ורמת ה- 0.618 פיבונאצ’י. קיבוע מעל לרמה של 10,500 דולר עשוי להיות תחילתה של מגמה שורית כרגע.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

אנה טוטובה הוא מנכ”ל Coinstelegram, סוכנות ייעוץ קריפטו. אנה היא בעלת תואר שני במשפט בינלאומי. לפני שנתיים היא העבירה את המיקוד שלה מתעשיית הבידור לבלוקצ’יין כדי לסייע בפיתוח סטארט-אפים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map