שירותי משמורת על נכסים דיגיטליים: כל מה שאתה צריך לדעת

לביטקוין (BTC) יתרון ייחודי: משמורת עצמית, שהמערכת הפיננסית המסורתית לא יכולה להתחרות בה. חשוב שהמערכת האקולוגית של ביטקוין תמקסם יתרון תחרותי זה על מנת להתחרות במערכת המורשת.

פתרונות משמורת חשובים לשווקים הפיננסיים, בין אם הם מסורתיים ובין אם חדשניים, והיו מוגבלת מבחינה היסטורית לביטקוין. אך מדוע משקיעים מוסדיים זקוקים לשירותי אפוטרופוס, ומה האתגרים הייחודיים של אחזקת הביטקוין?

מדוע משקיעים מוסדיים זקוקים לשירותי שמירה

יש שני הסיבות העיקריות מדוע משקיעים מוסדיים זקוקים לשירותי אפוטרופוס: הפחתת סיכון ועמידה בתקנות.

על ידי הפרדה בין הישות המאחסנת נכסים לבין הישות המנהלת נכסים, מוסדות פיננסיים יכולים להתמחות במה שהם הכי טובים. הפרדה זו מפחיתה גם את הסיכון שעובד אחד יכול לברוח עם כל הכסף. בדרך כלל, אפוטרופוסים הם מוסדות פיננסיים ותיקים עם סיכון מוניטין רב המונע מהם לפעול בניגוד לאינטרסים של לקוחותיהם.

מבחינת תקנות, גופי הרגולציה הדומיננטיים ברחבי העולם – רשות ניירות ערך בארצות הברית (SEC), הרשות להתנהלות פיננסית בבריטניה, הרשות המוניטרית בסינגפור, וכו ‘- כולם דורשים ממשקיעים מוסדיים להחזיק כספי לקוחות אצל אפוטרופוסים מוסדרים. בדרך כלל, אפוטרופוסים מוסדרים הם עסקאות מתווך או בנקים.

אתגרים ייחודיים לשמירת ביטקוין

מתן משמורת על מכשירים פיננסיים מסורתיים כבר מאתגר בפני עצמו, וביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים מציגים משימה מורכבת ביותר. הן המשקיעים הקמעונאים והן אנשי המקצוע מתמודדים עם אתגרים ייחודיים באחסון הביטקוין שלהם בבטחה.

אתגרים במשמורת הביטקוין

ראשית, מטבעות קריפטוגרפיים הם נכסי נושא, כלומר מי שיש לו שליטה בנכס, הוא הבעלים של הנכס. במילים אחרות, אם אתה מאבד את הביטקוין שלך או שמישהו יגנוב אותו, אין אפשרויות להחזיר את הכסף. זאת בשונה מחשבון בנק או כרטיס אשראי, שבאמצעותו בנק יכול פשוט להפוך עסקה.

רוב המשקיעים הקמעונאיים מאחסנים את הביטקוין שלהם בבורסות או בארנקים חמים שיש להם היסטוריה של פריצה. זו אינה אפשרות מתאימה למשקיעים מקצועיים. חלק מהמשקיעים הקמעונאיים החכמים יותר משתמשים בארנקי חומרה המאפשרים לאחסן מפתחות פרטיים של ביטקוין של המשתמשים במצב לא מקוון, וזה בטוח משמעותית מהחלפה.

עם זאת, מנקודת מבט של משקיעים מוסדיים, התקן חומרת USB יחיד עדיין מסוכן מדי לניהול כספי לקוחות. מה אם עובד ייצא עם ארנק החומרה וכל הכספים? במקום זאת, על המשקיע להפריד את הכוח כך שלאף אחד מהאנשים אין את היכולת ללכת נוכלים.

פתרונות משמורת בקריפטו

תעשיית משמורת הקריפטו צומחת במהירות, אך היא עדיין צעירה וחסרת ניסיון בהשוואה למימון המסורתי. על מנת שמוסדות פיננסיים גדולים יוכלו לשקול השקעה בביטקוין, יש לטפל בצד המשמורת. בנוסף למשמורת, המשקיעים זקוקים גם למוצרי ביטוח המגנים על ביטקוין ועל מטבעות קריפטוגרפיים אחרים מפני גניבה.

פתרונות משמורת מוסדיים

משקיעים מקצועיים זקוקים לאחסון קירור וביטוח מחברות מותגים בעלות מוניטין חזק. ישנם פתרונות קריפטו מקוריים רבים, אך הם אינם מספקים את השחקנים הפיננסיים הגדולים ביותר.

אפשרויות משמורת מקומיות על קריפטו כוללות את Coinbase Custody, Xapo, Onchain Custodian ורבים אחרים המופיעים בתרשים למעלה. שירותים אלה הצליחו עד כה, אם כי ההיקף מוגבל, שכן מקציני הון קטנים ומתקדמים ממנפים שירותים אלה. עם זאת, רוב המוסדות הגדולים עדיין נמצאים בשוליים.

למרבה המזל, מוסדות פיננסיים מרקיזים נכנסים לחלל המשמורת, כמו פידליטי, ששיחררה את פיתרון המשמורת המוסדית שלה באמצע 2019. מוקדם לחזות כיצד זה ישפיע על השוק, אם כי מוסד פיננסי מסורתי המחזיק בביטקוין הוא סימן מבטיח מאוד.

קשור: שירותי משמורת בקריפטו מבוטחים: מפתח לצמיחת השקעות מוסדיים?

תעודות סל של ביטקוין?

נושא לוהט אחד בתחום הקריפטו הוא קרנות הנסחרות בביטקוין (ETF). ההנחה היא שתעודות סל הן דרך קלה יותר לתת למשקיעים חשיפה לביטקוין. לדוגמה, אם קיים תעודת סל של ביטקוין, כל מי שיש לו סחר אלקטרוני, נאמנות או כל מתווך אחר יכול לרכוש בקלות ביטקוין.

עד כה, ארה”ב לא אישרה תעודת סל של ביטקוין, ואחת הסיבות היא שאין פתרונות משמורת של צד שלישי שה- SEC סומך עליהם. עם זאת, פידליטי וגל המשמורת המוסדי הנכנס עשויים לסייע לקבל תעודת סל בעתיד.

קשור: היסטוריה קצרה של ביקורות ה- SEC על הצעות תעודת סל ביטקוין

המציאות היא שמרחב הקריפטו הוא עדיין תעשייה חדשה עם מכשולים רבים להתגבר עליהם. למרבה המזל, מספר גדל והולך של אנשים עוזבים את הכספים המסורתיים כדי לבנות מערכת פיננסית מקבילה עם ביטקוין. מערכת אקולוגית בוגרת עם פיצוח וביטוח בוגרת מאפשרת למשרדים משפחתיים וקרנות גידור את השקט הנפשי והנוחות להקצות קצת הון לביטקוין. האם מימון מסורתי ירכוש ביטקוין בצורה משמעותית? האמת טרם נראתה.

משמורת אישית: היה הבנק שלך

מלבד שטח המשמורת המוסדי, משקיעים קמעונאיים מחפשים גם דרכים משופרות לנהל את אחזקות הביטקוין שלהם בצורה מאובטחת. ההבטחה להיות הבנק שלך מאוד מפתה. עם זאת, זה דורש לקיחת אחריות אישית משמעותית.

בימים הראשונים, אחסון המפתחות הפרטיים של הביטקוין שלך היה מאתגר למדי וזמין רק למשתמשים בעלי מחשבה טכנית. עם זאת, אפשרויות המשמורת למשקיעים קמעונאיים יש מְשׁוּפָּר באופן דרמטי בשנים האחרונות.

ישנם מגוון פתרונות החל מאחסון cypherpunk הארדקור וכלה ב”בנקי קריפטו “מהימנים לחלוטין כמו Coinbase. חשוב שהמשתמשים יכירו את הסיכונים כמו גם את התחכום הטכני של האפוטרופוס הנבחר שלהם.

צומת בכל בית

נרטיב פופולרי המופיע בחלל הביטקוין הוא הרעיון שלכל בית יהיה צומת ביטקוין משלו שיכולים להתייחס למשפחה ולחברים מהימנים. לאחר מכן לכל משתמש יהיה ארנק (ים) ייעודי משלו לניהול המפתחות הפרטיים שלו. אמנם זה נשמע מסובך, אבל זה פשוט אומר להגדיר התקן חומרה שני ליד נתב ה- Wi-Fi.

התקנה זו תאפשר למשתמשים לאמת באופן מלא את כל עסקאות הביטקוין תוך צמצום האתגרים הטכניים. בעתיד, כל המשתמשים יוכלו להיות ריבוניים עצמיים לחלוטין עם הכספים שלהם אם הם יבחרו בכך.

פתרונות רב חתימה

לאחר הגדרת צומת בית, השלב הבא למשמורת אישית הוא הקמת חשבון רב-חתימה. זו לא דרישה, אך היא מגבירה באופן דרמטי את האבטחה.

משתמשים המתמצאים בטכנולוגיה יכולים להקים ריבוי חתימות משלהם בעזרת כלים כמו פרוטוקול קרחון. עם זאת, סביר להניח שרוב המשתמשים ישתמשו בשירות ביטקוין שמקל על השימוש ב- multisig. לדוגמא, קאזה יצרה גם צומת ביתי וגם פתרון רב-חתימה בשם Keymaster, וכעת היא מציעה כלי רב-סיג שניים מתוך שלושה בחינם למשתמשים המעוניינים להתחיל לשחק עם דגמי אבטחה מתקדמים יותר. אפשרות נוספת היא פתרון הכספת של Unchained Capital. Unchained הוא בנק ביטקוין מהימן למחצה המציע תוכנת משמורת עצמאית וכן שירותים פיננסיים כגון הלוואות.

כמשקיע מטבע קריפטוגרפי, חשוב לזהות את צרכי האבטחה שלך ולבחור את הפתרון המתאים להם ביותר.

אמנם משמורת לא יכולה להיות נושא שכיף לדון בה, אך היא חלק חיוני ממערכת פיננסית מצליחה. למרבה המזל, אנו רואים פיצוץ של שירותי משמורת חדשים המוצעים כדי לספק את המשקיעים הקמעונאיים והמוסדיים כאחד.

מאמר זה אינו מכיל ייעוץ השקעות או המלצות. כל מהלך השקעה ומסחר כרוך בסיכון, עליך לערוך מחקר משלך בעת קבלת החלטה.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

רוחן בארדה הוא מנהל מחקר וחדשנות בגן החיות בלוקצ’יין. הוא איש מקצוע מלא תשוקה עם ניסיון של יותר מחמש שנים. רקע של מנהל עסקים העניק לו הבנה מוצקה של מה עסקים צריכים. נכון לעכשיו הוא בוחן כיצד ניתן לענות על צרכים של עסקים מודרניים באמצעות יישומי למידת מכונה, ביג דאטה, בינה מלאכותית וטכנולוגיית בלוקצ’יין..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map